Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Macbook Air mennyire jó...

Egy Macbook Air mennyire jó orvosi egyetemhez ?

Figyelt kérdés

Első éves orvostan hallgató vagyok és perpillanat nincs laptopom, szóval gondoltam kellene valamit venni.


A sima m1 es macbook airt néztem ki

8 magos CPU

7 magos GPU

8 GB egyesített memória

256 GB-os SSD-tároló


Annyi, hogy legalább 6 évig szeretném használni, ilyen elég lenne ?



2023. szept. 19. 11:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen, de inkább nagyobb tárhellyel venném. 512GB vagy 1TB. Gyorsabb is a nagyobb SSD, mint az alap 256GB.

Meg esetleg ha belefér, akkor a best kombó szerintem az M1/16GB RAM/512GB SSD.

2023. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%
Persze, ehhez mindenképpen MacBook Air kell... Mégis minek, olvasni, jegyzetelni?
2023. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
34%

Na megjött az Applegyűlölő idióta troll is. Kiscicám nem mindenki olyan csóró mint te. Aki ki tudja fizetni egy orvosi egyetem alsó hangon 1 millás tandíját szemeszterenként, annak nem okoz gondot egy fél millás laptop sem.

Ráadásul a laptop segítségével olyan tudásra tesz szert aminek segítségével sokmilliós fizetése lesz. Milliószor be fogja hozni a Macbook Air az árát. Mellesleg egy hasonló kategóriájú windowsos laptop sem sokkal olcsóbb.

Mire a kérdező szakorvos lesz valszeg még mindig működni fog nála ez a laptop, de a szomorú a történetban az, hogy te 2-eske még mindig ugyanilyen ostoba leszel.


Kérdező ugyanazt tudom mondani mint 1-es. A nagyobb tárhelyeknél nem csak nagyobb, de gyorsabb is az SSD amit bele tesznek. A memória meg nem baj ha van 16GB, ki tudja 6 év múlva mire kellhet. Tárhelyet lehet külsőleg (usb/thunderbolt/online) bővíteni, de memóriát nem lehet belerakni sehogy.

2023. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

#2 Vagy az egész napos üzemidő, képernyő minősége, megbízhatóság, gyorsaság, stabilitás. Az Air amúgy is "home" usereknek készül. Engedjük már el ezt, hogy az Apple fos. Ugyanannyiba kerül egy MacBook, mint egy normális ProBook, EliteBook, Zbook vagy Latitude, XPS...

Ezek mellett pedig ott van az Apple ökoszisztéma, ha esetleg már van iPhone, Watch, AirPods, bármi, ebben a mélyen utált Apple verhetetlen, bárki bármit állít.

2023. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
#3 Igen, ezt elfelejtettem megemlíteni, hogy az M1 konkrétan már olyan mint egy telefon, nem lehet "bővíteni", ahogy megveszed, azzal a hardverrel fogod használni élete végéig.
2023. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Hát azért nem vagyok egy hú, de gazdag ember, államilag támogatott képzésen tanulok.

Nyáron melóztam és az abból félretett pénzből, szeretném fizetni, plusz a szüleim egy kicsit beleadnak.

2023. szept. 19. 13:35
 7/29 anonim ***** válasza:
29%

2-es vagyok, semmi rosszat nem írtam (és gondoltam) az Apple-ről, sőt, először összeget akartam írni, csak a leírásból nem derült ki. Egyáltalán nem gondolom, hogy ne érné meg az árát, csak azt, hogy egyetemre valószínűleg tökéletesen megfelelne egy mondjuk 200 ezres notebook, vagy akár egy 100 ezres androidos tablet is. Ebből is látszik, milyen sötétek is vagytok, akik ugrotok a legkisebb jelre, amikor szerintetek valaki rosszat merészel mondani bármely Apple termékről.

Ki is derült, hogy mégsem milliomos a kérdező, még mindig nagy a po...ád #3?

2023. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%
Ismerjük a fajtátad 7-es. Teee soha semmikor nem gondolsz rosszra. Sem ennél a kérdésnél, sem a többinél ahova beugatsz hogy minek mac.
2023. szept. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha szükség van a teljesítményre, "egész napos" üzemidőre, adott szoftverre, és van rá pénze, vegyen MacBook-ot. Elismerem, hogy valószínűleg ezeknek a legjobb a teljesítmény/fogyasztás aránya. Ez egy luxustermék, nincs rá szüksége mindenkinek, ez a véleményem. Ugyanez a hasonló árú, nem gamer notebookokról gyártótól és rendszertől függetlenül.
2023. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%

"Ez egy luxustermék"

Rohadtul nem.

A luxus nem itt kezdődik... még magyarba' sem. Legalább nézz utána a szó jelentésének ha már használod.

Fentebb írja valaki hogy visszahozza az árát. Igen, ezt kell nézni és egy egyetem elvégzésében nagy segítség egy ilyen gép és bőven megszolgálják az árukat. Sok-sok pénz összerakni egy orvosi egyetemet még akkor is ha ktg térítéses. Ebben elég kicsi tétel egy ilyen gép.

Ráadásul nem kell egyben kifizetni. iStyleban pl most van 0%-os hitel. De egyetemistáknak szokott lenni külön akció is szeptemberben. Vagy ha van a családban valaki aki meg tudja venni cégre, akkor meg az áfával lehet csökkenteni a vételárat. De ott a diákhitel is. Nem feltétlenül kell kicsengetni ennyi pénzt egyben.

2023. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!