Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van néhány régi SATA 2,5"...

Van néhány régi SATA 2,5" HDD-m, amik behaltak. Nem akadt el a fej a lemezeken. Mi lehet még gond?

Figyelt kérdés

Ha lenne mód, megpróbálnám őket szóra bírni. Nincsenek életbevágó dolgaim rajta, de azért néhány szép régi emlék igen. Nem költenék százezreket rájuk. A youtube-on látok sok videót hogy ha felnyitjuk, akkor a fej a lemezre ragadva pihen, óvatosan le kell mozdítani róla és akkor talán....

Nos, mindegyiket felnyitottam (nagy tisztaságot teremtettem körülötte, óvatosan dolgoztam) és sajnos egyiknél sem ez a helyzet. A fejek a helyükön, a HDD-k különböző hanggal, sűrűséggel, de csak halkan kattognak. Meg sem próbál felpörögni egyik sem. Egy sima USB-s külső meghajtóban próbálgattam őket.

Milyen más hiba lehet még?



2023. szept. 20. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Motor, elektronika, szemmel nem látható szennyeződés, ami pont elég ahhoz, hogy hazavágja a mozgó alkatrészeket - millió és egy hiba lehet. Innentől kezdve mondjuk mindegy is, mert az otthoni szereléssel így is, úgyis hazavágtad őket.
2023. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
Azzal hogy kinyitottad oket es nyitva jatszadoztal veluk, kb. nullara csokkentettedd az eselyet hogy valaha is le tudsz roluk szedni barmilyen adatot. Mehetnek szepen az elektronikai hulladek koze.
2023. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!