Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hordozható külső merevlemezt...

Hordozható külső merevlemezt Linux és Windows operációs rendszerű gépeken egyaránt tudom használni?

Figyelt kérdés
Vennék egy hordozható külső merevlemezt, hogy magammal tudjam vinni bárhová amin éppen dolgozok. Viszont van ahol csak Windows és van ahol csak Linux van a gépen. A hordozható merevlemez hasonlóan fog működni, mint egy pendrive, amit bármilyen OS alatt használhatok, vagy máshogy?
2023. szept. 27. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ugyanúgy tudod használni, csak exFAT/NTFS fájlrendszerek valamelyikére kell formázni.
2023. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen. Én külső SSD-men ventoy-t használok, aminek az a lényege, hogy bootolhatóvá teszi az iso fájlokat. Tehát egyszerűen csak rárakod a win, linux telepítőt, akármilyen helyreállítókat, pl vanak ilyen bootolható vírusirtók, hirens boot cd, adathelyreállító, particionáló, bármi, és egy ilyen külső ssd-ről bármelyiket tudom bootolni.


Vissza a lényegre: exFAT-ra formázza a telepítő. Win és linux között használom nagyon jól, és a boot cuccok mellett ez egy sima pendrive, egy nagyon gyors igazándiból. TV-ben nem próbáltam sajnos, arról nincs tapasztalatom, de vinnie kéne, exFAT-ot úgy olvasom bírják még azok is,ha kéne.



Szóval még a hardveres részre:

Külső ssd-t választanék. Okés, valóban sokkal drágább a hdd-nél, de nincs benne mozgó/romlandó alkatrész, összehasonlíthatatlanul gyorsabb. És hát főleg a meghibásodások tekintetében egy hordozható eszköznél. Ez most már a nagyon átgondolandó szinten van, hogy ssd irányba kéne.

Az a óccó hikvision sem tűnik rossznak. 1tb változatról láttam videót, az 37 gigás fájlnál végig tudta tartani a 400 MB/s írási sebességet.

500 gb környékiekre állítottam be keresést, de nyilván vannak kisebbek,nagyobbak is:

[link]

2023. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!