Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Általánosságban hogy érdemes...

Általánosságban hogy érdemes javítani egy pontatlan egérgörgőt?

Figyelt kérdés

Gaming egér, teljesen jó, csak a görgője elkezdett pontatlan lenni.


Mégpedig, hogy néha visszagörget pár sornyit, hiába görgetem lefelé.


Elég zavaró, de jó lenne javítani, mert amúgy nagyon élem ezt az egeret.


Az egér:

[link]



2023. okt. 1. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a görgő tengelyére feltekeredett szöszök, szálak okozzák görgetési pontatlanságot akár az optikai érzékelőt, akár a görgő mozgását akadályozva. Tisztítással érdemes próbálkozni, kívülről porszívóval, vagy az egér szétszedésével, de csak óvatosan, mert a vékony műanyag alkatrészek könnyen megsérülhetnek.
2023. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én már csináltam olyat hasonló helyzetben hogy egy régebbi törött egérből kiforrasztottam a görgő potméterét és átforrasztottam egy másikba.

Ugyanezt a gombokkal is megtettem már mert szabványosak.

Amióta rájöttem vagy ~10 éve minden kidobásra kerülő egeremből kiszedem kompatibilis alkatrészeket későbbi javításokra.

2023. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szétszedtem, szerintem a görgő tengelye ami elég lazán illeszkedett az agyba és amiatt nem érzékeltrendesen. Mert egyébként full tiszta volt, nem is olyan régi még az egér. 1-1,5 éves.


Viszont utána összeszerelésnél vagy a görgő szorult, vagy a csavarok lazításával a gombok útja lett túl nagy. Gondoltam megmelegítem kicsit hogy nagyobb tere legyen a görgőnek belül, de nem kellett ovlna, mert máshol is megolvadt...


Új egér fog kelleni.

2023. okt. 1. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!