Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook túlmelegedéssel mit...

Notebook túlmelegedéssel mit lehet még csinálni?

Figyelt kérdés
Másfél éves Lenovo notebookom van. Teljesen jó működik, ellenben megfigyeltem, hogy néha túlmelegszik, programmal figyelem is egy idő óta és tényleg van, hogy 90 fok felett van akár. Nagyrészt persze, 99%-ban 58-75 között megy, de néha felpörög. Gondoltam esetleg koszos már, elvittem, kitakarították, újrapasztázták, de igazából most is azt mutatja, hogy már valamikor felment 90-re, pl. bekapcsoláskor, míg minden program feláll. Lehet ezzel valamit még csinálni? Vagy nagy baja nem lesz, ha 10 sec-ig túlmelegszik alkalmanként?
2023. okt. 18. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Definiáld a túlmelegedést.
2023. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Definiáld.... "de igazából most is azt mutatja, hogy már valamikor felment 90-re, pl. bekapcsoláskor, míg minden program feláll." Mit akarsz még látni, teljesen pontos tünetet írt!


Ha csak induláskor csinál ilyet, nem pedig használat közben, akkor szoftveresen tudod késleltetni a bekapcsoláskor induló programokat, hogy ne minden egyszerre akarjon betöltődni. Sőt, sok programot inkább letiltani érdemes az automata indulásról.

2023. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

#1: Az ideálisnál magasabb hőmérséklet működés közben. Ha nem tudom mi a túlmelegedés definíciója, akkor talán nem kellene a számítástechnika rovatban válaszolgatnod.


Kérdező: több minden előfordulhat. Ha új korában jó volt, de tisztítás után nem, akkor lehetséges, hogy a szervizben nem rakták össze rendesen. Viszont, ha mindig is ilyen volt, akkor két dolog lehet: a laptopod egy olcsóbb, gyengébb típus, így muszáj folyton "megerőltetnie" magát (régebbi, kevésbé hatékony alkatrészekből van összerakva). Ha nem, akkor előfordulhat, hogy a tervezése miatt ilyen. Nem minden laptop egyforma, van aminek jobb a hűtése, van aminek rosszabb (tervezés kérdése).

2023. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mit akarsz még látni, teljesen pontos tünetet írt!"


Ez nem túlmelegedés.


"Az ideálisnál magasabb hőmérséklet működés közben."


Ahogy ez sem.

2023. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"Ahogy ez sem."


Tényleg jobb mindenkinek, ha nem válszolsz többet ebben a rovatban.

2023. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogyne pistike, hogyne.
2023. okt. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Legalább várd meg míg kicsöngetnek, és a szünetben trollkodj kisfiam. Azt az 5 percet még kibírod.
2023. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Home office-ban akkor csöngetnek ki amikor én akarom, "kisfiam".
2023. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Hát persze pistike, hát persze.
2023. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!