Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem fogyasztását, hogyan...

A gépem fogyasztását, hogyan tudnám még jobban vissza fogni?

Figyelt kérdés
Undervoltoltam a videokártyát lement annyi teljesítmény amit észre sem veszek szinte. 100W alatt fogyaszt szinte mindig a kártya és úgy 5%-ot veszíthettem el. A processzort I5 9500 azt tudom ilyen módon vissza fogni kicsit fogyasztás és teljesítményben. Egy régi H310 lappal? Valahol máshol? És CM Masterwatt Lite 450W mellett?
2023. okt. 24. 19:34
 1/7 Dongaben ***** válasza:
22%

Miért is kell ez?

Ház ventillátort esetleg lehúzhatsz a lapról, mint nagyobb fogyasztót.

De, tényleg: Miért?

2023. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

"A processzort I5 9500 azt tudom ilyen módon vissza fogni kicsit fogyasztás és teljesítményben. "


A legegyszerűbb módja, hogy eladod és veszel újabbat. Egy Ryzen 5-5600 all-core kétszer nagyobb teljesítményt nyújt 65Wattból, mint egy i5-9500. A 65Wattos i5-9500 teljesítményét megkapod 35Wattból. Olcsón találsz használt Ryzen 7 3700X-et is, ez is all-core a dupláját tudja 65Wattból, mint a 9500-at.

2023. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem volt szerverként egy i7 8700 gépem. idle 9W, merevlemez pörögve 15W, 1080p transzkódolás alatt 25-40W volt a fogyasztása. A teljes gépnek (1SSD+1HDD)! videokártya nem volt, képet nem kellett adnia. Falból lett mérve a fogyasztás okoskonnektorral. de viszont egy platinum táp van benne, ami ugye nagyon hatékony az AC-DC konverzióban

+25%-ot simán rá lehet számolni ezekre az értékekre egy bronze táp esetén, annyival gyengébbek hatékonyságban. Van előnye a brand gépeknek (Ez egy HP prodesk 400 G4 SFF gép, szóval csak 260W az egész, de az TOP minőség).


Tehát azt kéne elérned, hogy a videokártya legyen teljesen kikapcsolva windows alatt, mert a böngészőt az integrált grafika is maximálisan ki tudja elégíteni. Csak akkor legyen bekapcsolva a kártya, ha egy olyan programot futtatsz, ami igényli, pl játékok.

Nem tudom ez mennyire megvalósítható, hiszen végül a videokártya portján megy ki a kép... W10-11-ben be lehet állítani programonként, hogy melyik grafikát használja a rendszer, meg nem mondom hol ez a menü, mert az én gépemben éppen nincs most integrált grafika

(ja megvan, csak annyit írtam be itt a start emnü keresőbe, hogy grafika, és már ki is adta.. tehát mindent ráállíthatsz energiatakarékosra, ami a proci integrált grafikája lesz, és csak a játékok legyenek nagy teljesítményen)


Ha van merevlemezed, akkor arra is be lehet állítani, hogy leálljon 5-10-akárhány perc inaktivitás után. elvileg a mai HDD-knek már nem gond a sok leállás-indulás. indexelést kell kikapcsolni, meg minden olyan programot át kell rakni SSD-re, ami használni akarja a tárhelyet. (bár akár lehet SSD-re is cserélni, ha van még m.2 helyed. 1TB 500TBW feletti, 2TB 1000TBW feletti legyen)


FanControl nevű progival tudod még a venti sebességeket állítani. kell kis tanulás hozzá, de elsőre elvileg le kéne tesztelnie az összes venti indulási és leállási sebességét, utána tudsz görbét létrehozni egy szenzor alapján, és ezt a görbét aztán hozzá tudod rendelni a ventilátorhoz. idle/üresjáratban akár le is állhat a legtöbb venti, proci menjen a minimum sebességén


Tehát az AMD még most is küszködik azzal, hogy az üresjárati fogyasztása megközelítse az intelét. Nagyon hatékony C power states fokozatai vannak az intel prociknak. de ha már kicsit is használva van a proci, akkor az AMD lesz az alacsonyabb fogyasztású. nyilván a csere csak emiatt nem fogja megérni. normál körülmények között semmiképp sem. Csak ha kevés már a mostani teljesítménye.


Amúgy miért érdekes ez a téma neked? nálam érdekes, mert ugye 0-24 home serverként megy a gép. muszáj minimumra venni a fogyasztást. Valami napelem sziget üzemben vagy, és minden apróság számít, vagy mi? Akkor lehet mégis jobb lenne gépet cserélni.

2023. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

aa, még találtam ezt.

ott az EDIT: résznél írja a lényeget a kérdező. 30W-tal alacsonyabb lett a fogyasztása windows alatt.

Nem biztos, hogy jó megoldás ez, mert jelentős késleltetést kap így a kép, és fps-t is veszítesz (ha emlékeim nem csalnak, akkor olyan 5-10% is lehet), ha a videokártya által generált képnek át kell mennie a propciba integrált grafikán is.


Van pár ilyen témájú videó youtube-on

2023. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"+25%-ot simán rá lehet számolni ezekre az értékekre egy bronze táp esetén, annyival gyengébbek hatékonyságban."


Kicsit sok lesz az +25%:


[link]


Olyan alacsony fogyasztásnál ahogy te használtad a Coffe Lake-et 5% eltéréstől nagyon több nem lehet.


Az IGP-n át történő képküldés az jó ötlet, de sajnos nem működik minden rendszeren. Nem minden alaplap támogatja az IGP és a dedikált GPU egyidejű üzemét, ami támogatja ezt a módot ott Windows10 és 11 alatt ez működik normálisan ( a laptopok is így működnek).

2023. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Ne használj videokártyát.
2023. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dongaben ***** válasza:
83%
Ne kapcsold be a géped.
2023. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!