Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer extensa 5630 laptopom...

Acer extensa 5630 laptopom felismeri a külső merevlemezt, de kb 5 perc után használat közben ledobja. Gép újraindítása után újra felismeri, de simán nem. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Újracsatlakoztatással(kihúz, berak) nem ismeri fel újra, csakis a gép újraindításával.

Avast vírusírtónál nem találtam ilyen beállítást, hogy esetleg biztonság miatt ledobja...

Valaki segítsen!


2010. okt. 20. 15:46
 1/2 anonim válasza:

Meg kell határozni, hogy a hiba melyik alkatrészben van. Dugd rá a külső merevlemezt egy másik szgépre, ha ott működik, nyilván a gépedben van a hiba, aminek számos oka lehet, kezdve érintkezési hibától, driverhibán át zárlatos usb portig elég sok minden.

Ha a másik szgépen sem jó, akkor meg kel nézni vajon a külső merevlemeztartó elektronikája rossz-e. Belerakhatsz egy másik merevlemezt, ha ugyanezt produkálja, akkor az a hibás, aminek szintén több oka lehet.

Harmadik variáció, hogy a külő merevelemez maga hibát okoz, ezt merevlemez ellenőrző programokkal lehet tesztelni.

Sok a hibalehetőség.

2010. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

a laptopra most csatlakoztattam először, régebben asztali géphez használtam. Asztali gépen nem dobja le.

Nem hosszabbítózok, tehát az sem lehet probléma. Olvastam, hogy usb-nél lehet.

Nem lehet valami olyasmi, hogy a laptopon állítani kellene valamit, hogy ne dobja le?

5 percig teljesen tökéletesen működik...

most kipróbáltam pendrive-al, meg telefonnal(zenét játszottam le róluk), de azokat nem dobja le...másik külső merevlemezem nincs, hogy kipróbálhassam.

Pont kerek 5 perc ami után ledobja a vinyót. Ez túl szabályos. Nem?

2010. okt. 20. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!