Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Majdnem új NVME SSD 100%-on...

Majdnem új NVME SSD 100%-on pörög, minimális terhelésnél is?

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott egy ASUS TUF F17 (2020) laptop, amiben kettő M.2 PCIE slot van SSD-k részére. A gyári 512-es mellé vettem egy 2TB-os Kingston NV2-t.


Windows 11 rendszer van a gépen

Egy hónapig perfektül működött, most viszont olyat csinál, hogy ha másolni kezdek, vagy akár csak fájlméretet ellenőrzök, szabályos villogásba kezd a LED és a feladatkezelőben 100%-os kihasználtságot mutat az SSD-re. Az SSD "lelassul", mnég a "mappa tulajdonságai" ablakban is kilobájtonként számolja tovább a mappa méretét.

Gyakran a rendszer betöltése is megáll emiatt, mert bootolás közben kezd el villogni a LED és megáll a betöltés. Hiába nem a rendszermeghajtót érinti a probléma, mégis kihatással van a betöltésre is.


Viszont máskor meg kiválóan működik, minden gond nélkül.

Illetve az első hónapban semmi probléma nem volt vele.


Ellenőriztem, megfelelő az érintkezés,, és a rögzítés, nem melegszik túl, HDSENTINEL 100/100 állapotot jelez, illetve a KINGSTON SSD MANAGER x64 is kifogástalan állapotot mutat. (Failures: None / warnings: None / Overall: Healthy)


Mikkel próbálkozhatnék, hogy a fenti anomália megszűnjön?



2023. nov. 25. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
HDS mit javasol? Tedd azt.
2023. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Semmit, mivel szerinte teljesen kifogástalan az állapota az SSD-nek.
2023. nov. 25. 16:49
 3/15 A kérdező kommentje:

Bármi javaslat?

Azon kívül, hogy kiszerelem az SSD-t (viszont akkor nem férek hozzá a rajta lévő adatokhoz ugye)

2023. nov. 26. 09:24
 4/15 Haburc ***** válasza:
58%
Nekem megvan erről a véleményem. Kár, hogy a mostani gépekbe nem lehet HDD-t rakni. Sajnos az SSD-knek az egyik rossz tulajdonságuk, hogy nem szeretik a túl gyakori irást. Adattárolásra még mindig jobb a HDD. Javaslom mindenkép, hogy legyen biztonsági mentés egy külső HDD-n. Ha még egyhónapja vetted, vidd vissza, még garanciális. Az is lehetséges, hogy gyári hibás SSD-be futottál. Azért egy hónap alatt nem szabadna így tönkremennie. Itt összefoglalják a lényeget az SSD-kről. https://www.youtube.com/watch?v=qDiHbrwT-YU
2023. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Haburc ***** válasza:
58%
Én személy szerint az SSD-t csak rendszer gyors betöltése miatt használok, meg a programokat futtatom rajta. Adatokat HDD-n tárolok. Ezeket érdemes beállítani: https://www.youtube.com/watch?v=LPf3eqW8Xcw
2023. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy BIOS frissítés esetleg? Lehet az alaplapi vezérlő hülyül meg. A feladatkezelőben egyébként mit mutat, melyik app pörgeti 100-on az SSD-t?
2023. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

BIOS a legfrissebb, Kingston manager szerint az SSD firwmare is naprakész.

A rendszer SSD tökéletesen működik, azzal nincs gond.

Illetve a másik sem mindig ilyen, de gyakran előfordul.

Konkrétan a hálózati meghajtóról (régi core2duo laptop, Win7, 1TB SATA SSD, Gigabit LAN "fileserver"-nek használva) stabilabban pakoltam át a 30 GB-nyi zenét és képet a telefonomra, mint a szóban forgó SSD-ről.


Az a baj, hogy ez is abban a tipikus "nemtudodrendesenszétszedni" műanyag csomagolásban volt, szóval a csomagolás már nincs meg, csak maga az SSD + PDF-ben a nyugta róla (webshop)


Mindjárt mutatom a feladatkezelőt, csak most még nem arról írok

2023. nov. 28. 21:36
 8/15 A kérdező kommentje:

Illetve gyakran már a rendszer bootolása félbeszakad, mert a visszajelző LED szabályos villogásba kezd (mintha hibajelzést adna).

Ilyenkor 10 perc után sem megy tovább.

Második vagy harmadik indításra bootol be csak a rendszer.

Utána semmi gond egész addig, amíg nem használom a "kettes" SSD-t.

2023. nov. 28. 21:42
 9/15 A kérdező kommentje:

Elindítottam egy másolást a D-ről a C-re:


Az SSD 100-on, a másolás sebessége 300 KILOBÁJT/ másodperc, a feladatkezelő pedig EZT mutatja:


[link]

2023. nov. 28. 21:47
 10/15 A kérdező kommentje:
Sőt, most úgy ment fel 100-ra, hogy nem is végzek rajta műveletet
2023. nov. 28. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!