Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez laptop jó vétel lenne?

Ez laptop jó vétel lenne?

Figyelt kérdés

[link]



Egyetemre(gazdaságinformatikus) szeretném venni ezért nekem nagyon fontos, hogy könnyen lehessen hordozni és jó akku ideje legyen.

A játék nekem egyáltalán nem szempont.



Ennyiért van jobb ajánlat?


dec. 16. 08:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ez egy elég jó összeállítás, én ezt megvenném.

Mindenből elég van benne, szóval nem rossz, és az ár is jó.

dec. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igazából csak egy dolog számít még a leírtakon felül. Tudjak bele tenni még egy ssdt mert dual bootos laptopot szeretnék(Linux mint/Win 10).
dec. 16. 09:03
 3/18 anonim ***** válasza:
Mehet egy rendszerre is, a linux le tudja menedzselni utólag hogy választható legyen az oprendszer indítása.
dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
az baj h én ezzel már probálkoztam desktopon és elég problémás volt. Szerintem jobb ha 2 külön lemezen lehetnek az oprendszerek.
dec. 16. 09:06
 5/18 anonim ***** válasza:

Én csináltam ilyet, a linux elkerít magának területet a meghajtón, és nincs ütközés, akadás, a win-nek az a rész nem létezik.

De persze ahogy gondolod, úgy csináld.

dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem rossz vétel, de van jobb bizony!

Ami mostanában elég népszerű lett, az a Ninkear.

[link]


Proci tekintetében sokkal jobb, itt egy összehasonlítás a kettő között:

[link]


Videókártya szempontjából mindkettő integrált Iris XE-vel rendelkezik, de abban is a Ninkear-ben már újabb, jobb.


RAM szempontjából pedig adott a különbség, a Ninkear-ben 32GB.


A Ninkear picit nagyobb 15.6 inch-es, de attól nem lesz nehezebben hordozható, súlyban alig több, kemény 30 dekával több.

Cserébe A Ninkear akksija 63.52 Whr az Asus 42-jéhez képest. Ez kb. 2 extra órát jelent, tehát az Asus kb. 6 órát bír aktív használattal, míg a Ninkear 8-at.


**********


Egyetemistaként, a fentebbi szempontok nagyon lényegesek. Kicsit nagyobb kijelző, több memória, erősebb proci, nagyobb akksi, és még ezek ellenére is párezerrel olcsóbb.


Amikor 5 program van nyitva, a böngészőn 20 tab, és masszívan váltogatsz közöttük, akkor azért ezek rengeteget számítanak.

dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

Soha életemben nem hallottam még erről a "Ninkear"-ról.

Összesen két vásárlói értékelés van hozzá, két egymást követő napon, november 5.-én és 6.-án.


ASUS inkább :)

dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Még annyit a Ninkear-ról, hogy a megadott címükön Parisban egy KFC található, nyoma sincs a képeken látható irodaházuknak, ráadásul azt a KFC-t a tripadvisor még csak nem is ajánlja :)

[link]

dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

2 vásárlói értékelés, HOL? (CSAK a gyártói oldalon)


Ugyanis kb. minden rendelőoldalon külön kell értékelni. Ali-n, GB-n, BG-n, csak hogy a híres (vagy begyöpösödött idiótáknak "hírhedt") oldalakat említsem, jóval több értékelés található.


De meg lehet nézni reddit-en is, illetve a különböző teszt oldalakon (akár magyaron) is, van bőven értékelés és teszt róla.


A Spec list az értékelések (mármint kiszűrve az egyértelműen kamu botokat a kínai oldalakon) és a tesztek alapján valósak.


Tehát kérdem én, miért adnánk egy rosszab specifikációjú laptopért többet, mint egy jobb specifikációjúért kevesebbet, azon kívül, hogy az elsőnek a márkanevét már hallottad?

dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#6


Nekem 15.6 col már túl nagy a kényelmes hordozhatósághoz.


A 14 col az ideális méret inkább.

dec. 16. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!