Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli a ventiláto...

Miért nem érzékeli a ventilátort a TT RGB Plus?

Figyelt kérdés

3 napja vettem egy gépet általam választott alkatrészekből, de előre összeépítve, mivel én ehhez egyáltalán nem értek.

A gépházat és a hűtőket szerettem volna beszerezni 1 márkából, hogy elkerülhessem a kompatibilitási hibákat. Ahol a gépet összerakták, azt mondták minden mindennel működik.


A ventilátorok világítanak (az alap gépházba beszereltek és a processzoré is) meg a RAM meg a videókártya. A világításokat az AsRock alkalmazása engedte állítani mindenen, míg a TT-s alkalmazáson csak a procihűtőn lévő kis monitort lehetett állítani, de akkor is írta, hogy nem talál valami kontrollert. A kis kijelző működött, egészen máig, most egyszerűen csak nem kapcsol be, de a gépen lévő többi világítást az alaplap programjával lehet kezelni, ebből vélem, hogy ezek össze vannak kötve. Mivel a gép 3 napos, így hardveres hibára nem gondolok, plusz csak működött a kis képernyő is. Megpróbáltam kihúzni és visszadugni a hűtőben lévő "monitorkábelt", nem segített. Amihez mertem nyúlni, azt ellenőriztem, semmi nincs kihúzódva, de a géphez a lerakás óta senki se nyúlt.


TT Sync Controller eszközöm nincs. De ez nélkül is "úgy ahogy", de működött minden.


Ebből áll a gép:

Alaplap: ASROCK B650 PG Lightning

Proci: AMD Ryzen 7 7800X3D 4.20GHz

Videókártya: GAINWARD 3697-BLISS Phoenix GeForce RTX® 4080 16GB (amit szintén más szoftverrel lehet állítani, de az nem ludas a sztoriban)

RAM: KINGSTON FURY 64GB Beast RGB DDR5 6000MHz

Proci hűtő: THERMALTAKE TH420 V2 Ultra ARGB Sync

Gépház: THERMALTAKE Ceres 500 TG ARGB


Ha van valakinek tippje, vagy netán megoldása, azt előre is köszönöm!



dec. 16. 21:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!