Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átszabtak egy használt géppel?

Átszabtak egy használt géppel?

Figyelt kérdés
két napja vettem egy használt Dell gépet (OptiPlex 7010 mid tower), újszerű állapotban, az eladó szerint ez egy 4 éves gép. i7-es CPU, 480-as SSD benne, így került 70 ezerbe. Gyors, pengén működik, de: a BIOS-ban a manufacturing date az 2013.06.23! Jó gép meg minden, de ha 10 éves akkor engem át...tak. Néztem ezt a gépet, újonnan 160-200 körül van, szóval rális 4 évesen ez az ár... Vagy csak a BIOS mutat hülyeségeket? Most 10 éves gép, vagy sem?

dec. 22. 08:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A BIOS nem mutat hülyeségeket. A processzor típusából (hanyadik generációs) lehet következtetni, hogy kb. hány éves lehet ha a BIOS-ba nem is nézünk bele.

[link]

dec. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

[link] ilyen van benne. Az egyik helyi kis cégnél cserélik le a gépeket, onnan vettem.

De mondom semmi baj vele az ég világon, csak megijedtem a korától. Lehet, hogy 4 éve vették és azért kaptam ezt az infót.

dec. 22. 09:11
 3/22 anonim ***** válasza:
59%

Milyen proci?

Milyen ram? Mennyi? DDR?

SSD?


Egyébként én inkább kerülöm a szabványtalan brand gépeket.

dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Ez kissé már filozófiai kérdés. Mikortól számítjuk egy gép életkorát? Az alaplap/BIOS készítésétől? A processzor gyártási idejétől? A processzortípus megjelenésének idejétől? A gép összeszerelésének idejétől? A vásárlás dátumától? Ezek között akár több év is eltelhet. Én az ipon-on rakattam össze a gépemet 2017-ben. Akkor ez most hány éves gép? Hat? Hiszen új, bontatlan, piaci forgalomban levő alkatrészekből lett összerakva 6 éve. De a processzorát 2012-ben kezdték gyártani, a BIOS pedig 2011-es. Akkor most ez 11, 12, vagy 6 éves gép?
dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

Igen,átb@sztak. Ez egy 11 éves gép. A nagy rendszerintegrátorok nem raktárra dolgoznak, ahogy kifut egy generáció a készletet kiárusítják és gyártják a következő sorozatot. Ez a gép biztosan a Haswell piacradobása ( 2013 nyara előtt) készült.


Egy 11 éves cuccra azt mondani, hogy 4 éves az nettó átbszás. A 4 éves gépben minimum 8gen intel procinak kellene lennie.


#4: Ha veszel egy 2012-es gyártású i7-et ma újonnan akkor az egy technikailag új i7? Olyan, mint a 14700? Ugyanazt tudja? Az újonnan vásárolt és a technikailag új az ugyanaz? Szerintem nem.

dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az Intel i7-3770s (3.gen) proci több mint 10 éves. Nem ért 70 ezret.


pl. ez is i7-es 3.generációs gép.

[link]

dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

#4

Nem az számít, hogy mikor rakod össze, az teljesen mindegy. Nem sokat ér a gép ha a benne lévő hardverek régiek, elavultak.

dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Dongaben ***** válasza:
85%

Felteszel egy ingyenes "CPU-Z" programot. Megmutatja egyesével, mikor gyártották a hardvereket, amik a gépben vannak. Az alap gép kb. 10 éves lehet. Az SSD biztosan újabb, az lehet 4 éves. RAM-ot is ceréltek, valószínűleg 10 év alatt, így az is újabb.

Innen biztonságosan letöltheted:

[link]

dec. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

#5 "Ha veszel egy 2012-es gyártású i7-et ma újonnan akkor az egy technikailag új i7?"

Nem is ez volt a kérdés. Hanem az, hogy maga a gép minek minősül? Mert ha mondjuk ma egy piaci forgalomban kapható, új, bontatlan, de pl. 2012-es megjelenésű részegységekből összerakok egy gépet, akkor maga a gép 11 éves lesz? Dehogy, hiszen frissen lett összerakva.

Ráadásul a helyzetet árnyalja, hogy mi van, ha az egyes részegységek gyártási ideje jelentősen eltér? Ha mondjuk 2018-as gyártású RAM, és 2022-es SSD van benne, akkor hány éves lesz az a gép? 11 éves? De a RAM, és az SSD, ami benne van, 11 éve még csak gondolat sem volt.


#7 "Nem az számít, hogy mikor rakod össze, az teljesen mindegy."

De nem is az szerepelt a kérdésben, hogy mikori alkatrészelből készült, hanem az, hogy mikori. De örülök, hogy a szövegértés mindenkinek nagy erőssége.

dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

". 2012-es megjelenésű részegységekből összerakok egy gépet, akkor maga a gép 11 éves lesz?"


Akkor a részegységek 11 évesek lesznek. A kérdésben szereplő gép legalább 11 éves. Az alaplap,proci,ház,táp stb mind 11 éves egyedül az SSD újabb.


Értjük mit akarsz mondani, de ez a logika gyorsan elavuló elektronikánál nem áll meg, csak te ezt nem akarod belátni. Az hogy a hardver origi,bontatlan és a vásárlás szempontjából új, attól még életkorát tekintve a te példádban is 11 éves.


Egy újonnan vásárolt 11 éves nvidia csúcskártya és egy újonnan vásárolt idei gyártású nvidia csúcskártya a te logikád szerint ugyanaz, mert mindkettőre rá lehet mondani hogy új.


Nem a mi szövegértésünkkel van a gond,hanem azzal hogy nem veszed észre hogy csak a fingot fűrészeled...

dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!