Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenleg melyik a legjobb...

Jelenleg melyik a legjobb választás, ha SSD-ről van szó?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy SSD-t, min. 500GB-osat, de inkább afelettit, hogy a játékokat is arra telepítsem.


Jelenleg egy régi 240GB-os van ami majdnem a C meghajtót felöleli így a játékokat kénytelen vagyok egy WD Purple HDD-re telepíteni.


Alaplapon van M2-es csatlakozó és nem tudom hogy olyat vegyek vagy "sima" SSD-t illetve milyen márkát.

Max 30-at szeretnék rá költeni, de nyilván az ár/érték arány a legfontosabb min. 500GB-os és gyors működési kritériummal.


Szóval OS-t és játékokat/programokat arra telepíteném újra, a mostani SSD meg tartaléknak megmaradna.


Melyik fajtát javasolnátok? Minőség/megbízhatóság elsődleges!



jan. 4. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp M.2-t ajánlanék, sokkal gyorsabb, nincsenek kábelek, és nem igényel külön helyet.


Én ennyiért ezeket venném, de azért számolj hozzá valamilyen hűtőbordát is, mert önmagukban túlmelegednek akár normál használat közben is.


[link]


[link]


[link]

jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És hűtőbordát milyen és mennyiért érdemes venni?
jan. 4. 21:33
 3/11 A kérdező kommentje:
#1: Egyébként ezek 30 felett vannak. Normális ~500GB-os M2-es SSD-t nem kapok olcsóbban?
jan. 4. 21:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Jelenleg a WD Black SN770 1 TB-ot tudom ajánlani neked, PCIe gen4, van DRAM, és az még nem lépte át a 30k-s árat, bár napokon belül ez megtörténhet, sajnos emelkedőben vannak a meghajtók árai, pár hónapja lett volna jobb venni.
jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ja legfontosabb infó kimaradt:


Alaplapom Asus Prime H610M-K-D4:

[link]


Kérlek ehhez ajánljatok egy jó min. 500GB-os SSD-t. Mivel full laikus vagyok most próbáltam villámgyorsan utánanézni, hogy pótoljam a tudatlanságom.


Elvileg van klasszikus SATA-s (rózsaszín kábel :D) meg NVMe csatlakozós M.2-es SSD és utóbbi drasztikusan gyorsabb. Jól mondom?


Kérdés, hogy ha nekem játék IS szempont amúgy nem vagyok teljesítményperverz akkor továbbra is melyik típus számomra a legjobb választás? Nagyobb játékokat is tervezek majd telepíteni (RDR2, MS Flight Sim 2020 egyszerre) és tutira kell a min. 500GB, de a megbízhatóság is fontos, szóval nem akarom túlmelegíteni tehát ajánljatok akkor hűtőbordát is hozzá.

jan. 4. 21:57
 6/11 A kérdező kommentje:
Megrendeltem egy Kingston KC3000 1TB M.2 NVME SSD-t, remélem jó választás volt.
jan. 4. 22:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Az alaplapod csak NVMe 3.0 x4 ssd-t kezel, úgyhogy úgyse fogod tudni kihasználni (hacsak nem a videokártya helyére teszed adapterrel). És az egyik sata portod is mondhatni elvész.
jan. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak 3.0-ás M.2 SSD-t nézz. 4.0-t nem támogatja az alaplapod. De ha 4.0-t veszel és berakod ugyan úgy működni fog csak nem fogod tudni kihasználni azt a többlet sebességet, amit a 4.0 kínál.
jan. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha pár év múlva platformot vált, jól fog jönni a plusz sebesség, szóval nem volt hülyeség a gen4-et választani.
jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen hibátlan azaz SSD.
jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!