Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a hang az...

Miért nem működik a hang az új laptopomon rendesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vettem egy új lenovo laptopot, viszont a hangátvitellel problémáim akadtak.


1. A laptopot asztali gép szerűen használom, azaz ott áll az íróasztal oldalán, és HDMI kábellel hozzákapcsoltam egy AOC márkájú monitorhoz, illetve vettem bluetoothos billentyűzetet. Nos a hang nem folyik át a HDMI kábelen, mint az előző laptopomnál, hanem a kép átmegy, de ha pl youtubeozok, a hang továbbra is a laptopból szól. Ugyan ez van, ha TV-re kötöm a laptopot, gondolom valami a beállításokban lehet, de nem találom sehol.


2.Illetve ha az Airpodsomat hozzákapcsolom, pl Zoom hívásokhoz, valamiért nem észleli az airpods mikrofont és a lapotop beépített mikrofonja veszi fel a a hangot. Ha mások beszélnek, az ő hangjukat az airpodsban hallom. Az előző laptopomban minden tökéletesen ment. Nagyon sokat kerestem googleban is, átnyálaztam a beéllításokat, de egyszerűen nem találom a megoldást..



jan. 15. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonlo problemam.

[link] ismerosom ajanlotta ezt es azota jol mukodik...

jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es ezzel mit tudok pontosan kezdeni? A fülhallgatós dolog megoldódott, de hogy a laptop nem visz át hangot, a mai napig rejtély.
jan. 20. 15:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Létezik a hdmi hangkimenet? Fent van a GPU driver? Beállítottad azt a hangkimenetet defaultnak? Csak akkor kellene látsszon, ha be is van dugva valami a HDMI portba, de a videovezérlő drivernek is támogatnia kell a hdmi hangot.
jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt a GPU driveres dolgot ki tudnád fejteni? Bocsánat, de kicsit analfabéta vagyok az egészhez.. megnyitottam az NVIDIA programot, de azon belül mit kellene csináni, lecsekkolni stb?

Már esküszöm arra gondoltam, hogy egyszerűen csak hibás a HDMI port, de most eszembe jutott, hogy nemrég valami hülye felindulásból elkezdtem fileokat törölgetni (2 éves laptop, csak eddig nem volt monitoron, így nem tűnt fel a hangprobléma). Érdekes, mert most megint elővettem a két éve nemhasznált ősrégi laptopomat, és ott probléma nélkül ki tudtam választani a hangkeveröben/keverőpultban, hogy a monitor beépített hangszórójából jöjjön a hang, vagy a laptopból. Az új, Lenovónál ez az opció meg sem jelenik. Mielőtt elviszem a szerelőhöz, aki elkér nem tudom hány ezer forintot egy pár kattintásért, esetleg megnézném ezt a GPU Driver-t, csak nem világos, hogy mit is kellene keresni...

jan. 20. 17:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Nvidia driver frissítése vagy újratelepítése lehet megoldja akkor, bár nem tudom, miért gengszterkedtél a windows mappában, semmi keresnivalód ott.
jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elsősorban azért, mert volt egyetemen programozásom (1 félév) amin megbuktam, és jövőre újra kell csinálnom. Csak mivel tele volt a gépem már nem működő kódokkal, mindenféle python installáló programokkal, gondoltam mindent letörlök, ami ehhez kapcsolódhat, hogy majd nulláról tudjam kezdeni. Csak ezért hatalmas baszakodás, mert az egyetem licenszeli az amúgy fizetős programokat, és haveromnál is 2 hetes cseszekedés volt, mire valamelyik tutor rájött, hogy hogyan kell felülírni a régi, lejárt licenszet...

na lehet akkor tötltem le valamit.

jan. 20. 18:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Na minden esetre, sajnos nem segített a GPU update.. akkor sajnos szerelő
jan. 20. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!