Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használtban gondolkodva...

Használtban gondolkodva hanyadik generációs I5 procit érdemes beszerezni minimum a mai játékokhoz?

Figyelt kérdés
tudom hogy lehetőleg minél újabbat, de nem követtem nyomon a fejlődést, a csereérett egy 4. generációs lenne
jan. 22. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon spórolósra kell venni,akkor akár 10400-11400. De annak nincs értelme, mert akkor inkább ryzen 3600 legyen acél, amit lehet majd fejleszteni még procicserével ryzen 5800X3D-re is.

Viszont ott a lehetőség még a 12100-ra is, ami csak i3, de amúgy meg veri a ryzen 3600-at és a 10400-at, és később fejleszthető 13600-14700-ig (6-8P mag)

jan. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A windows 11 már csak a intel core i3,i5,i7 8.gen és attól felfelé támogatott hivatalosan ezért mindenképp minimum ez.

amd ryzen 3,5,7 esetében pedig inkább 5000 széria és afelettiekben érdemes gondolkoznod.


Intel i5 esetében igazából ahogy, előzöleg írtam 8. generációs vagy annál újabb.

14. generációs intel prociknál tartunk.

Mondjuk a 11. vagy még inkább 12. gen procikat érdemes lenne választani, ha a legújabbat nem is.

jan. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
LGA 1700-ra nem feltétlen építkeznék, azért ott későbbi fejlesztésnél elég kazán procik jöhetnek csak szóba.
jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
11-12 gen lenne minimum értelmes fejlesztés. 8-9 gennél már inkább az I7 procik ajánlottak. De nem éri meg rá fejleszteni, mivel az teljesen halott platform. Ryzennél a win 11 támogatás miatt min zen+ ajánlott. De akkor már inkább zen 2 vagy még inkább zen 3.
jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!