Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi Asus b85mg alaplapom...

Régi Asus b85mg alaplapom van. Sajnos nincs rajta m.2 csatlakozó. Szeretnék venni egy ssd-t. Samsung 980-at. Elvileg van átalakító amivel meg lehet oldani. Ez jó lenne hozzá? :

Figyelt kérdés

[link]


Azért akarok ilyet, mert jövőre legkèsőbb új gépet kéne összerakni. Ott már ki tudnám használni a nagyobb teljesítményt.


jan. 29. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez az átalakító nem jó neked, mert ez SATA-SATA átalakító, NVMe SSD nem megy benne.


A te gépedhez nincs olyan átlaakító, ami jó lenne nvme SSD-hez - kivéve ha a videokártya helyére rakod, de úgy sejtem ezt nem szeretnéd.


Vagy veszel sima SATA SSD-t vagy elanapolod az SSD vásárlást az új géphez.

jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Videokártya foglaltba egy 1660ti kártya dolgozik, így nincs rá lehetőség. Nem létezik olyan átalakító ami megoldaná a problémát, hogy sata csatlakozóval működjön a 980? Sajnos a jelenleg sata SSD már a végét járja.
jan. 29. 18:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz pci-e x1-es atalakítót akkor van, de az átalakító árából vehetsz sata SSDt is..
jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]


Annyira nem drága, viszont kérdés, hogy tudnék e róla operációs rendszer futtatni. Megjelenne e a BIOS-ba mint rendszerindító lehetőség.

jan. 29. 18:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Neked ilyen kellene:


[link]

jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát ennyit nem ér szerintem, majdnem az SSD árának a fele.


Ahogy látom olyan nagy különbség nincs is közöttük:

[link]

jan. 29. 18:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Ebbe a régi gépbe sata ssd való,nem érdemes máson gondolkodni.
jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, valószínűleg egy 870 Evo lesz a nyerő. 840 Evo haldoklik, de már 9 éves.
jan. 29. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
/4 ez jó, de os-t nem tudsz bóotolni róla, legfeljebb háttértárként a filmeket tárolhatod rajta. Az se lenne sokkal gyorsabb a sata nál (600 vs 1000)
jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mivel nekem rendszer lemeznek kell így marad a sata SSD. Rendetem is egy 870 Evo 500gb-ost. Majd hétvégén beüzemelem , csak egy sata kábelt kell még a táphoz kötni.
febr. 1. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!