Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tv-hez hangfalat csatlakoztatn...

Tv-hez hangfalat csatlakoztatni scart csatlakozóval?

Figyelt kérdés
Van egy lg tvm amin hdmi és scart csatlakozó van. Hogy tudnám a jackes hangfalal összebarátkoztatni? Találtam a neten jack anya és scart apa csatlakozót de nem tudom ez megoldás lenne-e?

febr. 4. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen
febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Csak az a probléma, hogy a hdmi és a scart is bemenetek, onnan kifelé nem megy semmi.

Vagy a jack fejhallgató kimenetet kell használni vagy ha az nincs vagy zajos (sajnos előfordul), akkor az optikai kimenetből kell egy digital-analóg átalakítóval levenni a hangot és jackkel bevinni a hangfalba.

Vagy ha esetleg lenne hdmi-kimenet, abból is le lehet venni digital-analóg átalakítóval és jackre kivezetni.

Kínából rendelve pár ezres történetek ezek az átalakítók, de annyira itthon sem drágák.

febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Csak az a probléma..." - Nem! Mind a két csatlakozó kétirányú.

A HDMI digitális, tehát ide nem tudsz közvetlenül hangfalat kötni.

A SCART (analóg) hangjel 0,5V rms. Ez csak aktív hangfalat tud meghajtani. Pl. olyant, mint amit a számítógéphez használnak.

febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
#3 Hogy lenne már a HDMI kétirányú? Össze tudod kötni pl. a tévét közvetlenül egy monitorral?
febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4#. Te másról beszélsz.

A TV-m össze van kötve egy DVD felvevővel. Tudok felvenni a TV-ről a felvevőre, és tudok lejátszani is a DVD-ről a TV-re. Nem kell a HDMI kábelt átdugdozni hozzá... Tehát két irányú. DVD <-> TV.


A SCART 21 pólusú csatlakozó. A full SCART kábel (minden érintkező be van kötve) szintén így működik. Van videó in/out, sztereó hang in/out, és vezérlő jel is benne. Erre egy videó magnó van rákötve, valamint egy Blutooth adó (Pont a hang kimenetre). VHS <-> TV, TV -> BT


Ezek a kábelek keresztbe vannak kötve, így nincs ütközés helytelen csatlakozáskor. Ha összekötöd a TV-t a monitorral, a TV jelét megtudod nézni a monitoron, mert a TV csatlakozója BE- és Kimenet, a monitor meg Bemenet. Fordítva nem fog működni, de ez nem a csatlakozón, hanem a jelforráson múlik. Pl. a laptop HDMI aljzat is csak kimenő jelet fog adni.


Tehát igen, össze tudom kötni a tévét a monitorral.


A kérdező elgondolása is működőképes, csak vonalkimenet van a SCART-on, amit inkább erősítőre érdemes kötni (olyan mint a pc-k jack audió kimenete). Az én BT transzmitterem vonal kimenetre köthető...


A TV fülhallgató kimenettel az a gond, hogy tipustól függően - lekacsolja a TV beépített hangszóróját mihelyt beledugsz valamit. Viszont a távirányítóval lehet hangerőt szabályozni. Ha ide aktív hangszórót kötsz, akkor el lehet torzítani a jelet (túlerősítés.)


[link]

febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A TV-ken csak az ARC feliratos HDMI csatlakozók tudnak kimenet.

Audio Return Channel.

Tehát csak hang. Kompatibilis eszközökhöz.


Kereső szerint van is ilyen eszköz.

Pl [link]

febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Morzsi007 ***** válasza:

Mivel jack-es hangfalad van, azt jelenti, hogy csak egy analóg jel kellene a TV-ből. A Scart be-ki meneteket továbbít. Vagyis azon keresztül elérhető analóg audio jel, amit össze tudsz kötni a jack kábellel. Régen én is csináltam olyan Scartot, amin volt jack aljzat, de venni is lehet.

A HDMI digitális jelet ad, de ehhez kellene egy átalakító és HDMi ARC, eARC kimenet. Egyszerűbb megfelelő Scart vásárlása.


[link]


Itt a fehér és piros RCA-n jön a hang, amihez kell mégegy jack-rca átalakító a Te esetedben vagy RCA kábel, ha megoldható az erősítővel.

[link]

febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Azt azért megnézném, hogy kötöd össze a tévét a monitorral, hiszen ezeken csak bemenet van. Kimenet csak DisplayPort esetén fordul elő láncba kapcsoláshoz.
febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8.

Megnéztem, igazad van! A DVD-m is SCART-ra van kötve. Tehát monitort nem lehet a TV-re kötni.

Viszont amit a SCART-ról írtam, az helytálló.

febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Köszönöm, sajnos itt elég ritka a tévedés beismerése. Én is igyekszem gyakorolni, előfordul.
febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!