Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows újratelepítés után is...

Windows újratelepítés után is haldoklik a gépem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Windows 10 22H2 rendszerről beszélünk, ahol egy windows update után boot közben 94%-nál megállt a telepítés és kikapcsolt a gép, többet nem tudtam bebootolni windowsba. (Előtte is kaptam néha kék halált, meg restartolni nem lehetett a gépet csak kikapcsolni és újra bekapcsolni). Tehát, gondoltam majd egy újratelepítés megoldja a problémát, de sajna nem, kék halálok megszűntek, de a rendszer még mindig instabil FPS droppok, a rendszerben az alkalmazások néha kifagynak és böngészőben a lapok "összeomlanak". RAM-ra gondoltam először, de leteszteltem és elvileg semmi baja. (sfc /scannow /RestoreHealth nem működik, már próbáltam)

Azóta újraraktam mégegyszer egy időre megszűntek a kék halálok, viszont mostmár újra vannak. A rendszer teljesen instabil.

Valaki segítség! :D



febr. 13. 21:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hardverek?
febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Másik meghajtóra kellene telepítened és avval megnézni, hogy előjönnek e hibák.
febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

CPU: Ryzen 5 3600XT

RAM: 32GB CL16 3200MHz

GPU: GIGAB AERO RTX 4070

SSD: KINGSTON FURY RENEGADE 2TB

ALAPLAP: ASRock B550M Steel Legend

PSU: Corsair RM850 80+ Gold

febr. 13. 22:03
 4/26 A kérdező kommentje:

Teljesen másik gépre is raktam windowst és ugyanez a baja, pendriveot többször is újraírtam, másik pendriveal is próbáltam.

HDSentinel szerint SSD 100%-os, mellesleg a komplett gép a procig kivéve vadonat új!

febr. 13. 22:05
 5/26 anonim ***** válasza:
Akkor a RAM-okat kellene egyesével kipróbálnod vagy másik slotba tenni.
febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Vagy a telepítőt töltötted le sérülten?
febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

RAM-okat teszteltem egyesével is, egyben is, ugyanúgy működnek. Memtest86 18 órán keresztül mindegyik teszten keresztül vitte a RAM-okat hiba nélkül.

Telepítőt microsoft oldaláról szedtem le, képtelenség, hogy sérült legyen szerintem.

febr. 13. 22:26
 8/26 fukapapa27 ***** válasza:
Szrintem is nincs valami rendben azzal a telepítővel ha a másik gépen is ugyanazt csinálja, próbáld meg újra letölteni ISO fájlba és próbáld meg a Windows7-USB-DVD-Download-Tool-al a Pendrivera tenni az a letöltött fájlt!
febr. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer azért nem ment végig a telepítés mert rufus-szal készítettem a Win.11 telepítőt és benne hagytam a pipát a - "Hardverkövetelmények eltávolítása: 4GB+ RAM. Secure Boot és TPM 2.0" - előtt. Újra elkészítettem, pipa ki, és akkor már rendesen végigment a telepítés.

[link]

febr. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Leformáztad telepítés előtt? Ha igen, akkor sajnos lehet, hogy a hardvert is tönkretette a windows update. Nem értem, miért nem fogja fel mindenki, hogy az csak kárt okoz.
febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!