Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 5 3600 és RX 6600 XT...

Ryzen 5 3600 és RX 6600 XT mellé milyen budget hűtéseket vegyek?

Figyelt kérdés

1 processzor hűtőre és 3 gépház ventire lenne szükségem.


A processzoron gyári Wraith Stealth hűtő van, a házban meg 3 gyári gépházzal érkező venti. Hangosak is picit, meg játék közben eléggé felforrósodik a gépház. (Zalman Z1 Neo).

Ezekre gondoltam:

[link]

[link]



febr. 14. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Procihűtés okés.


Házventiknek nem kéne hangjának lennie.

Fan control progival állítsd be a sebességeket. 75-80 fok környékén okés a videokártya. Proci 90 fokig is okés.

Tehát nyugodtan lejjebb veheted a sebességet.

febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy a két elülső venti max fordulaton se tud többet mint 36 CFM-es legszállítás. Emiatt is szeretném lecserélni őket. Lehet túlizgulom ezt a hőmérséklet dolgot, de minden játszós pc-be szoktam látni, hogy tesznek valami értelmesebb ventit.
febr. 14. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Amúgy így igaz. De ezek az alkatrészek nem igazán termelnek hőt úgy. Tehát ha egyszer feljebb lépsz videokártyában, akkor majd megéri vacakolni a házventivel is. Most még szerintem felesleges.

Ha nagyon akarod, akkor persze. Arctic P12 (max változat, ha kell az extra gyors sebesség (ami nyilván hangban is több, ógy alapvetően a sima is elég)) (pst verzió egymásba köthető) (pwm változat a 4 tűs, az alaplapd valszeg mindegyiket kezeli), mert nagyon alacsony fordulaton is képes működni, így üresjáratban is tud egy hangtalan légáramlatot biztosítani.

febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!