Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik-e modern asztali...

Létezik-e modern asztali gépbe beépíthető floppy meghajtó?

Figyelt kérdés
Ugye a mai alaplapokon nincs floppy csatlakozó, így régi meghajtót nem lehet rádugni. Valami olyasmire gondoltam, hogy mondjuk USB alapú, és az előlapi USB tüskéire lehet rádugni. Ilyen létezik? Külső floppy meghajtóból van USB-s, de nekem beépíthető kellene. Az is jó, ha "rendes" floppy meghajtót alakít át USB-sre.

febr. 14. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos nem tudom, de nekem van egy eladó lyukkártyaolvasóm. Az nem érdekel esetleg?
febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen adapter kell a floppymeghajtóra:

[link]

Ez meg az az alaplapodra, hogy belsőleg is tudjad csatlakoztatni, ez kimaradhat, ha kivezeted hátul a kábelét:

[link]

febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Veszel külső USB-set és púrhabbal rögzíted a belső dvd helyére. Univerzális megoldás. 😊
febr. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg szabad kérdezni, miért kell neked beépített, kis floppy meghajtó?

Ha régi lemezeidet akarod használni, miért nem szerzel egy ős gépet?


Vagy valami különleges megoldást találtál ki?

febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van "ős gépem" floppy meghajtóval. Egyszerűen csak arról van szó, hogy a mai számítógépek szörnyen unalmasak számomra (mondom ezt 20 évesen, igen!) régen egy csomó érdekes periféria volt, manapság meg alig van valami érdekes. Ja, meg úgy általában is szeretem a PC moddingot, ritka hardvereket, legacy technológiákat és persze a retro és modern technológiákat egybekeverni, lényegében modern gép néhány legacy feature-rel. Lehet, hogy másnak hülyeség, nekem viszont érdekes dolgok ezek.
febr. 15. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy nagyon régóta nem tesznek az alaplapokra ilyen csatlakozót. Konkrétan egy fénykép, amit a telefonoddal csinálsz, SEM férne rá még a legnagyobb hajlékonylemezre sem. Egyszerűen használhatatlan technológia, és még a saját korában sem szerették, mert könnyen eltűntek róla a ráírt adatok. Persze rábarkácsolhatod a gépedre a meghajtót valahogy, de kb. csak dísz lesz akkor is.
febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!