Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudok CPU-ban és RAM-ban...

Hol tudok CPU-ban és RAM-ban erős, de alacsony fogyasztású számítógépeket vásárolni (Budapest környékén)? (Ezen a hármon kívül az összes többi aspektus irreleváns, mint a GPU erőssége, wifi/bt, USB portok száma, fizikai méret, zajszint, kinézet, stb)

Figyelt kérdés

Otthoni videójátékszerverek futtatásához (Minecraft és Don't Starve Together (ez a jövőben még bővülhet, de egyelőre ez a kettő), maximum nagyjából 10 fő egyszerre) szeretnék számítógépeket böngészni és vásárolni, ideálisan online felülettel ahol végig tudom nézni és aprólékosan összehasonlítani az összes lehetséges opciót.


Tudom hogy építeni is lehet, annak is utána néztem tüzetesen, viszont szeretném megnézni hogy mit lehet kapni az előre összeállított gépek területén is, legyen akár tower pc, akár mini pc, akár bármi egyéb. Sajnos nem tudom hogy hogy hívják azt a számítógép típust amit én keresek, így minden bizonnyal jobb ha leírom hogy mi fontos és mi nem, és úgy valószínű könnyebben el tudtok terelni a helyes irányba hogy mely weboldalakon nézelődjek. Árat nem szeretnék előre meghatározni, szeretném végignézni a lehetőségeket mindegyik árkategóriából és összevetni őket, és az alapján pénzt költeni. Igen, nekem ilyen sok időm van.


Ami fontos:

- CPU teljesítmény (mindenek felett az egy szálon futó teljesítmény, illetve jó ha van cache memória is. Az hogy sok magja legyen nem túl fontos)

- RAM teljesítmény (RAM-ban nem feltétlen a kapacitás a fontos (>=16 GB bőven megteszi), hanem főként a gyorsaság (MHz és CAS Latency))

- Áramfogyasztás mértéke, a tétlen áramfogyasztást is figyelembe véve. Nem lesznek folyamatosan 24/7 a szerveren, így lesznek hosszú sokórás periódusok is amikor kihasználatlan a gép, de fut rajta a játékszerver és várakozik hogy mikor csatlakozik fel valaki és kezdjen el komolyabban dolgozni. Örülök hardwares (mint alacsony fogyasztású komponensek) és szoftveres (suspend/hibernáció automatizálása) megoldásoknak is, igaz itt főként csak az előbbi releváns mert az utóbbi hardwerfüggetlen. Nem baj ha komolyabb terhelés közben nagyobb az áramfogyasztás, ha azzal arányosan legalább ugyanannyival nagyobb a teljesítmény is.

- Legyen egy gigabites ethernet port, hogy rá tudjam kötni az internetre. Egynél több nem kell. (persze, magától értetődőnek hangzik, de sok gépen/alaplapon van több ethernet port is, illetve a teljesség kedvéért felsorolom az ethernet portot is, mert tényleg csak ez a négy dolog fontos az egész gépből.)


Ami nem fontos:

- GPU teljesítménye, vagy hogy egyáltalán legyen benne GPU. Egy másik számítógépen keresztül tervezem menedzselni rajta a dolgokat, így igazából nem kötelező hogy legyen benne GPU. Ha van, az csak kényelmi funkció, nem feltétel.

- Zajszint. A házban sok más zajos dolog is megy naphosszat, bármilyen zajos is lenne biztosra veszem hogy elveszne a hangja a többi között.

- Fizikai méret. Nem kifejezetten mini PC-t keresek ami elfér a táskám zsebében is, részemről nyugodtan lehet akkora is mint egy szekrény, hely van bőven (de az se feltétel hogy nagy legyen, mindegy a méret). Nem, ez nem szarkazmus volt, tényleg lehet akkora.

- Wi-fi, bluetooth, beépített hangszóró és mikrofon megléte. Egyáltalán nem fontosak.

- USB és egyéb portok száma és megléte. Egy ethernet és áram kábelen kívül mást nem fogok beledugni, így nem számít hogy milyen portok vannak rajta, vagy hogy egyáltalán vannak-e rajta, például egyáltalán nem baj ha nincs rajta jack port vagy hasonló.

- A kinézete, színe, formája, bármilyen megjelenése teljesen mindegy.

- Hogy van-e rajta előre telepítve Windows vagy sem. Ha van, első dolgom lesz letörölni róla és linuxot tenni rá.


Köszönöm a segítséget! :)



febr. 15. 09:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ryzen 8300G/7500F. Vagy laptop alapon 7#4# (zen4)

AM4 szinten 5000 széria.


Intel 12100, vagy bármilyen 12-14. gen. Vagy laptop alapon 12-13-14. gen. Esetleg 15. gen is van már.


Laptop alapú gépek nem igazán fogyasztanak kevesebbet, se nem gyengébbek.


Bár figyelembe véve, hogy sokan még egy pi4-en is képesek ilyen minecraft szerver szintű dolgokat futtatni, így lehet simán elég lenne gyengébb használt gép is (de arm neked nem lesz jó semmiképp se. X86 pc-nél maradj)


Brand gépek készen érkeznek, jó kis gold/platinum hatékonyságú táppal, ami segít alacsonyan tartani a fogyasztást. Ellenben nem testreszabhatóak... egyéb gépekben meg ott az undervolt lehetősége, ami sokat segít a teljesítmény alatti fogyasztásban. (De egy jó hatékonyságú táp (ami üresjáratban is jó hatékonyságú) nagyon drága: pl rm550x, sajnos már gyártásban sincs...; vagy laptop töltő+pico PSU, ami szintén retek drága)


Egy kb árkeretet írj, mert azért szívesen ajánlok én 200 ezres gépet, mert abban érhető el a legjobb egymagos teljesítmény. De ha te csak 50 ezret költenél rá, vagy annyit se, akkor más irányt kell nézni. Azért is írtam mindenféle opciót.

febr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!