Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX6300 processzor szerintetek...

FX6300 processzor szerintetek még meddig lesz használható? Alap felhasználói szinten (filmek, office, ügyintézés, spotify). Egyszerűbb játékokra.

Figyelt kérdés

Gondolkodom a cserén. Az infláció miatt úgysem éri meg nagyon tartalékolni. Most van időm és pénzem hogy ezzel foglalkozzak.

Valószínű Ryzen 5 5500 procira cserélném. Alaplapot, ramot, m.2 ssd-t is beszereznék mellé.

A jelenlegivel most elvagyok. Persze win 11 már nem fut rajta. Legújabb chrome sem. Gondoltam nem várom meg amíg már zavaró lesz a dolog.

Lehet, idővel egyre kevesebb dolog lesz win 10-re. A Steam pl. most szűnt meg az összes korábbi windowsra. Persze ha nem lenne steam még akkor is játszhatnék felhő alapon. Viszont van egy egész korrekt videokártyám, amit ezzel a procival úgysem tudok kihasználni.

Szerintetek érdemes lecserélni? Úgy érzem közeleg az idő mikor az alap felhasználás és egyszerűbb játékok is gondot jelentenek neki, de nem értek hozzá.



#processzor #AMD FX-6300 #f*szér fejlődik ilyen gyorsan a technika :-D
febr. 25. 13:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
febr. 26. 20:24
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha most van rá pénzed és időd is, akkor lehet érdemes lenne egy komoly, combos konfigba fektetni, függetlenül attól, hogy a teljesítményét nem használnád ki közel sem. Viszont jópár évig megint lesz ey konfigod, amihez kvázi jó esetben hozzányúlni sem kell (hacsak tönkre nem megy benne valami).

Valami komolyabb CPU-t nézegess, azok talán annyira gyorsan nem avulnak el, elvégre 3-4. generációs i5-i7-es Intelekkel is vígan el lehet lenni a mai napig.

febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
68%

"3-4. generációs i5-i7-es Intelekkel is vígan el lehet lenni a mai napig."


Most is elvan az FX-el, de a 3.-4.-gen intel sem Win11 ready, arra nagyon nem éri meg fejleszteni. Ráadásul sokkal nem olcsóbb mint a Ryzen 3000

Egy 4790-ért úgy kérnek 20.000-ret, ahogy nem szégyelnek, ahoz kell egy tűrhető lap 10-15 ezer a ram talán maradhat 30-35 ért van egy elavult gépe.

A 4790k (OC-val) nem nagyon nyomja le az R5 3600-at. És így már nagyjából egy árban vannak.

[link]

A ryzen egy dzsuka A320 lapban tudja ezt. Nem éri meg a régi i7, marha jó volt (szerettem volna én is) de eljárt felette az idő. És a kultusz tartja az árát.

febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem írtam, hogy 3-4. gen Intelt vegyen, csak példa volt arra, hogy egy erős konfig sokkal tovább értékálló.

Azt írtam, hogy mostani erős procit vegyen, amely majd olyan lesz kb. 10 év múlva mint manapság a 3-4. gen Intel...

febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14 Bocsi félre értettelek.
febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!