Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell undervoltolni a...

Hogyan kell undervoltolni a 14900k-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Szeretném undervoltolni a 14900k-m hogy kevesebb hőmérsékletem legyen ugyanolyan teljesítmény mellett.

Alaplapom egy Rog Strix Z790-f Gaming Wifi. Hűtőm egy H150i Elite LCD XT.


Valaki esetleg tudna abban segíteni, hogy pontosan ezen az alaplapon, mit és hogyan kéne állítani? Próbáltam keresgélni, de mindig más alaplapon mutatják be és így nem tudok mindent összerakni, hogy ami a Gigabyte-on van, azaz Asus-nál mi Pl...



febr. 28. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ThrottleStop programmal pl de az lehet, hogy órajel csökkenéssel lell, hogy járjon. De az I9 13900K, 14900K tényleg azok a processzorok lettek, hogy játékos gépbe egyáltalán nem éri meg őket venni még annyira sem mint a korábbi elődjeiket. Mert még játékok alatt is képesek 300w fogyasztást is benyalni. Csak komoly munkára de arra meg ott az R9 7950X3D ami mindenben is jobb, drágább is de érthető, hogy miért. De ha Intel akkor és játékra akár komoly munkára is elég a non K verziójuk. De játékra felesleges annyi mag. Vagy ha nem olyan komoly munka akkor egy I7 14700 (K) játékokban nem fogyasztanak annyit ellenben viszont munkában ezek is képesek fogyasztani mondjuk rendesen.

De ha megvan a cpu akkor meg mindegy én nem vettem volna ilyen hulladékot ez a processzor engem az FX 9590-re emlékeztett.. XD Vagyis még attól is többet fogyaszt.

febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De én nem vétel előtt vagyok. Tudom, hogy képes megenni, akár a 320 wattot is. Undervoltolni szeretném, ebben kértem segítséget. :)
febr. 28. 22:27
 3/11 A kérdező kommentje:
FX 9590 az egy hulladék volt. Nem Gyenge ez a proci, Piaci processzorok között jelenleg nyerserőben nincs ellenfele. 7950x3d sem. kicsivel gyengébb. De az AMD-nél meg az van, hogy mivel ott a 3d cache, ezért kevesebb watt alatt jobban melegszik. Most raktam össze egy 7950x3d procis konfigot ismerősnek. AIO 360-as Lian li hűtője van. 121 watton stressz teszt alatt 83 fokos neki a cpu. Nekem 121 watton a 14900k-m 38 fokos. Nem hulladék, attól messze áll.
febr. 28. 22:29
 4/11 anonim ***** válasza:

A Ryzen 7800X3D, 7900X3D, 7950X3D általában mindhárom gyorsabb játékban. De a 7950X3D munkában viszont megint gyorsabb mint a 14900K. Lehet, hogy 121 watton hűvös a proci bár azt megnézném. Viszont 300-330w ellenben a 7950X3D 120-130w fogyasztásának azért az elég kemény.

Tehát igen teljesítményben jó a 14900K is. De az én szememben akkor is ez az új FX 9590.

febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Undervolt tanácsban viszont én ténYleg csak a ThrottleStopot tudom
febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hagyd auton, majd offset kezd el lejjebb vinni a feszt.


ameddig stabil marad cinebench alatt addig menj le.

febr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6. Kommentelotol kerdezem :

Global Core SVID Voltage-t [Adaptive Mode]

- Offset Mode Sign [-]

- Additional Turbo Mode CPU Core Voltage [Auto]

- Offset Voltage [0.07500]


Jelenleg ez van beallitva, offset voltageval játszak? Ha 0.07000-re rakom akkor kevesebb lesz a feszultseg ugye?

febr. 28. 23:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Cinebench benchnel jelenleg bugrepirt fix-et ir ki ennel a beallitasnal, es nem engedi futtatni. Teljesen alapbeallitason engedi.
febr. 28. 23:43
 9/11 anonim ***** válasza:

az a baj hogy a 14900k gyors, erős, nem lehet kifingatni, de marha nehéz hűteni.


ha bugfix report hiba van, akkor sok az undervolt.


prohardver LGA1700 topikban próbáld megkérdezni, ezeket nem egyszerű kezelni. Nem olyan mint régen a 9.gen, hogy csak fesz levesz és hagy menjen

febr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ez a bajom, hogy régebben sokkal könnyebb volt az OC de most annyi minden van már, hogy egyszerűen nem tudom, hogy mi mi.
febr. 29. 21:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!