Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem szoktak a gamer...

Miért nem szoktak a gamer pc-kben a videokártya mögött, hátul feltenni egy ventit ami kifújja a levegőt? Tényleg érdekel a válasz, lehet van oka csak nem tudok róla.

Figyelt kérdés

Elég melegedős a videokártyám. A házat 4 ventivel adták. 3 befúj, egy a procinál ki.

Nekem úgy tűnik, így minden levegő a procin megy át, a videokártya meg csak keringeti a levegőt.

Nem értek hozzá. Néztem ma gamer konfigokat és szinte mindig így van. Miért van ez?

Most nem vagyok otthon. Hirtelen azt sem tudom el férne-e egy venti a kártya mögött. Most vettem a gépházat. Szerintem elférne.

Tényleg elgondolkodtam hogy talán nem véletlen nem szoktak ida ventit rakni. De ha okkal, akkor mi az?

Előre is köszönöm a választ. ☺️



#videokártya #160k-banszeretnékSouthParkotnézni
febr. 29. 22:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%

Ahogy elémképzelem amit kérdezel,

a meleg felfelé áramlik.

A házban a flow és akeringés optimális, a venik teljesítménye megadja a pozitív nyomást a házban hogy kifelé siessen (xd) a meleg levegő.

febr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
76%

Képen jobban érthető.

[link]


Ez e max giga teljesítményhez ajánlott.

Ha közepes vagy közép felsős "átlag" kártya és proci, akkor az alsó és felső kimarad.

febr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

A "melegedős kártyát" Undervoltold és nem fog annyira melegedni.

Amúgy milyen kártya melegszik mennyire?

febr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
83%

...+1

Mindig nagyobb legyen a befúvás teljesítmény hogy meglegyen a pozitív nyomás.

febr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
A videokártyák elég régóta úgy készülnek, hogy a gépházból szívják a levegőt amit aztán a hátlapon fújnak ki. Ha a gépházba elég friss/hűvös levegő jut akkor nincs gond.
febr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
76%
Nekem AMD GPU van, és 75 foknál érzi jól magát teljesítményben. Minden infó iagzolta hogy ez az optimalja.
febr. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért nem raknak a VGA mögé ventit, mert ott vannak a bővítőkártyák helyei, többek között a VGA kimenetei is. Annak útban lenne.

Vagy ha nem lenne, akkor nem egészen értem, hogy hová akarod tenni :D

(Képet ha dobsz a házról, az segít.)

Amúgy ökölszabály, hogy a gépházon elöl/lent megy befelé a levegő, hátul/fent kifelé.

[link]

A meleg felfelé száll, szóval ha elöl bejön a hideg levegő, a videókártya lentről felszippantja, körbejáratja vele a kártyát, közben felmelegíti, akkor a kártya körül fel fog áramlani, aztán a CPU mögötti ventin ki. (Illetve szokott lenni a vidikártyán is egy kis rács, azon is megy ki.)

Az, hogy befelé vagy kifelé fúj több venti, az annyit befolyásol, hogy a házban pozitív vagy negatív nyomás lesz. (Több a befújó: pozitív; több a szívó: negatív. Sacc/kb.) Pozitív nyomás esetén kicsit kevésbé porosodik a gép, negatív esetén kicsit jobb a hőcserélés a félreesőbb területeken.

Szerintem egyik irányba sem érdemes szélsőségesen elmozdulni, de ez már csak vélemény.

Amúgy a kártyát pucold ki, (valamivel érdemes kifúvatni a lamellák közül a port,) egy korrekt házban, főleg 4 ventivel, nem fog túlhevülni. Melegedni fog, dehát ez egy ilyen szakma. Szerintem fölösleges mögé a venti, de ha te attól nyugszol meg, tedd oda, nem lesz tőle baja.

márc. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Létezik blower/fújó videokártya, ami kifelé fújja a levegőt

[link]

Viszont ez sokkal hangosabb egy 2-3 ventis rendszerhez képest, inkább olyan gépbe való, ahol egymás felett vannak a kártyák (SLI vagy CrossFire)

márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Undervolt nekem is eszembejutott. MSI RX 580 8Gb, be van állítava hogy 90Cfoknál leszabájozzon, azt nagyon könnyen eléri.
márc. 1. 15:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért az sok egy kicsit, nekem undervoltolva 75-80 fok között volt 100%-on hajtva egy nem túl szellős gépházban az rx580-an.
márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!