Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » M.2 SSD lecserélése SATA...

M.2 SSD lecserélése SATA portok blokkolása nélküli változatra?

Figyelt kérdés

Olyan SSD meghajtót szeretnék vásárolni az alaplapba (MSI B450-A Pro Max) amely nem blokkol két SATA portot.

Belekeveredek ebbe a "M.2 PCIE", "M.2 SATA" és hasonlókba.

Jelenleg ez van benne:

Samsung 970 Evo Plus

Próbáltam bele egy ilyet is:

Samsung 980 500GB M.2 PCIe (MZ-V8V500BW)

2 SATA port ugyanúgy blokkolásra került.

Ajánlanátok valamit?



márc. 5. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem az ssd-n múlik...
márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van belőle PCIE és SATA is, meg NVME, én úgy tudom a megfelelő típus megválasztásával kikerülhető a 2 SATA port blokkolása.
márc. 5. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Rosszul tudod kisfiam.
márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Volt aki lecserélte és többet nem blokkolta a SATA portokat.


"Rosszul tudod kisfiam."


Közel a negyvenhez nem hinném hogy a kisfiad lennék, másrészt én nem beszéltem veled így soha, sőt, egyik hozászólóval sem.

márc. 5. 17:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez az alaplaptól függ. A gépkönyvben olvashatsz róla.
márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Megmondod, hogy mit kell nézni, mit keressek alaplapi manual-ban?

Az rémlik hogy le van írva: M.2 SSD installálása esetén a 2 SATA port blokkolásra kerül.

Reméltem, hogy találok más M.2 SSD-t, ami egyéb módon kommunikál és a 2 SATA port felszabadul.

Ha lassabb lenne az is jó lenne csak valami megoldás legyen.

márc. 5. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Továbbra sem létezik ilyen, hiába vergődsz.
márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De, bizonyos alaplapok esetén létezik, csak nem tudom melyek ezek és miképpen hívják ezt a fajta M.2 támogatást, amivel kompatibilis SSD-t ha vesznek, akkor a 2 SATA port blokkolása felszabadul.

Mivel tőszavakban kommunikálsz és "kisfiamozol", ezért nagy valószínűséggel te ezt nem tudhatod és tudáshiányodat kötekedéssel igyekszel leplezni, esetleg unatkozol.


"Ha az M.2 SSD telepítése 2 SATA portot blokkol az alaplapon, akkor NVMe M.2 SSD-t kell használnia a SATA portok felszabadításához. Az NVMe M.2 SSD-k nem SATA interfészt használnak, hanem PCIe-t, így nem foglalnak SATA portot.


Fontos megjegyezni, hogy nem minden alaplap támogatja az NVMe M.2 SSD-ket. Ellenőrizze az alaplap kézikönyvét, hogy megbizonyosodjon róla, hogy támogatja-e az NVMe M.2 SSD-ket."

márc. 5. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Alaplap manual-ját olvasd el! Le van írva benne minden.
márc. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

„SATA5 and SATA6 ports will be unavailable when installing a M.2 device in M.2 slot”


De lehet erre alkalmatlan vagy, szóval kikerestem neked. Mindegy milyen m.2 ssd-t raksz be az alsó helyre, az letiltja az 5-6-os sata portot.

márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!