Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudott ennyire elterjedni...

Hogy tudott ennyire elterjedni ez a gagyi USB-C?

Figyelt kérdés
Alapból eléggé sokoldalú technológia, sok helyen megállja a helyét (bár nem mindenhol, ahol ennek ellenére is használják)... Viszont az nagyon idegesítő, mikor a telefonom rá van dugva a számítógépre, nagyon óvatosan kell mozgatni a telefont, mert egy mozdulattól lecsatlakozik, mert nem érintkezik rendesen! Bár a korábbi, Micro USB esetén is előfordult, az azért lényegesebben jobban bírta, ahhoz már durvább mozdulat kellett, hogy elveszítse az érintkezést. Rádásul a legtöbb USB-C csatlakozó nem is szorul rendesen, lötyög (zsír új kábel!), néhány olyan van csak, ami rendesen megszorul. És ez nem a telefon hibája, mert van, ami egyáltalán nem lötyög benne, szóval nem az van "kikopva". Ez a csatlakozó hogy tudott így elterjedni? Vagy csak én szívok vele, másnál nincs vele ennyi baj?

márc. 5. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:
100%

Engem az egyik ismerősöm akart meggyőzni, hogy rosszak az okostelefonok, mert általában nem bírnak ki több leejtést...


Egyszer én is leejtettem a tabletemet, amikor töltőre volt dugva.

Azóta lötyög a csatlakozójánál, - szerintem miattam lett ilyen és nem ilyenre tervezték.


Az ismeretségi körben is került hozzám néhány "hibás" USB kábel - és mindig az derült ki, hogy gyakran leejtetik az eszközt, vagy vandál módon kitépkedik, illetve csatlakoztatásnál sem finomkodnak.

Szóval kérdezz körbe a családban ki használta még rajtad kívül - és lehet, hogy meglepődsz...

márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 CspCsj ***** válasza:
100%
Kimaradt még, hogy mindenki hibátlan minőséget vár el az olcsó kábelektől is.
márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen gagyi kábelek sajnos,amik elég tágan értelmezik a szabványt. Gyári kábelekkel, márkás kábelekkel (még a kínai fos baseus-szal is) soha nem volt problémám.


És az sem árt, ha ki van tisztítva a telefon csatlakozója, mert nagyon könnyen belemegy a zsebszösz

márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én nem márkás kábelem úgy feszül benne, hogy erővel kell kihúzni.
márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!