Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen típusú laptopot érdemes...

Milyen típusú laptopot érdemes venni ha csak irodai munkára lesz tehát excel használat e-mailezés viszonylag sok fénykép mentés tárolás, de semmi extra kivéve az hogy sok editor ablak lenne nyitva?

Figyelt kérdés
márc. 7. 06:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Prociból

1215U/1305U vagy magasabb számozású intel

5500U/75##U vagy magasabb számozású AMD


16GB RAM. valami kis szar SSD, amit rögtön cserélsz 1-2TB-ra igény szerint.

Ez így kb br 200-ba belefér.


Mennyi kép lenne pontosan, és mekkora táblázatok? Vagy hogyan kell elképzelni? Mi az a sok editor ablak?

Tehát ha ilyen tízezres mélységű exceltáblák, tele mindenféle számítással, akkor érdemes feljebb menni prociban, módosulna az ajánlásom. És lehet ram-ból is több kellhet ilyen terhelésnél.

márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hatalmas Excel tábla, de nem akkora amit mondasz. 2000 sor 75 oszlop de nincs benne semmilyen számítás.

Több 1000 kép.

Scriptek írásához kell másik editor is meg notapod ablakok nyitva.

De ezek mind egyszerű dolgok így igazából öreg egyszerűbb gépigény érdekelne én bíztam benne hogy százbol is meg lesz.

A gondom az hogy a jelenlegi gépem folyton fagy na de az csak egy két magos régi gép 4 giga rammal fel térre hdd-vel...

márc. 7. 09:15
 3/5 A kérdező kommentje:
De ezek mind egyszerű dolgok így igazából egy egyszerűbb gépigény érdekelne én bíztam benne hogy százbol is meg lesz.
márc. 7. 09:16
 4/5 anonim ***** válasza:

100-ért használt üzleti gép.

8.gen intel vagy újabb i5/i7 16Gb ram

Pl: [link]

márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bazzeg, ne szarakodj már, ha ez egy munkagép!


Képeket meg méretben írd ki. Jelenleg 1TB SSD 22 ezer. 2TB 40.


És cég/vállalkozó vagy gondolom, tehát áfa-t visszaigényelheted, rögtön 20% off a bruttó árból. Megéri költeni, hogy egy normális új garanciális géped legyen.


[link]

Hatalmas ugrás volt a 100 ezerbe beleférő 8. gen-es gépek óta. Ár/érték arányban megéri most többet költeni.


Ha pl 500 gigás tárhely is elég, akkor ez pl

[link]

Nettó 118

márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!