Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi HP Elitebook/Windows7: a...

Paradoomer kérdése:

Régi HP Elitebook/Windows7: a Print Scren gomb az fn-nel együtt egyszerre meggondolta magát, és nem készít képernyőfotót, mint eddig, hanem inkább csinál egy 'page up'-ot. Mi történt? Hogyan háríthatnám el ezt a problémát?

Figyelt kérdés

márc. 18. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Win+Prt csinál.
márc. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, hátha beújított a gépem, de sajnos nem működik azzal sem. A kérdés: miért vett fel a 'fn + prt sc' új funkciót (page up), és hogyan tudnám visszacsinálni? (A billentyűzet illesztőprogramját frissítettem, de semmi. Kitartóan böngésztem a neten, de nem sikerült olyan infóra találni, amely megoldotta volna a problémám.)
márc. 18. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Asztalra tedd ki a képmetsző ikonját. Onnan kezdve egérrel kezelhető egyszerűen..

Jobb mint gombnyomkodással.

márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 CspCsj ***** válasza:

Mi a laptop pontos modellszáma?

Csak a billentyűzet kiosztás miatt érdekel.

márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
EliteBook 8560p — évek óta használtam a képernyőfotó funkciót, igen sokszor, és jó volt. Más változást nem vettem észre a billentyűzeten. A felhasználói ismereteim és képességeim igen korlátozottak. Nem szoktam belemászni a BIOS-ba, (olvastam, hogy ott is lehetne valamit kavarni), és nem szoktam újratelepíteni az operációs rendszert sem (az is megoldás lehetne — állítólag). Abban reménykedtem, hogy valamit elnyomtam, és ha rájövök, hogy mi volt az, akkor visszaállíthatom. De hiába próbálkoztam... Ingyenes program letöltését is ajánlották, de nem is ingyenes, csak trial verzió volt. Egy ötlet működött: 'Win + U' kombó kiad egy "képernyő-billentyűzetet", ezen működik is a PrtScn, de ha a teljes képernyő kellene, akkor is belóg a sarka valamennyire a képbe, ha annyira kicsúsztatom az ablakot, amennyire csak lehet. A semminél persze jobb ez is...
márc. 18. 21:19
 6/8 A kérdező kommentje:
A képmetszőről most hallottam először. Rögzítettem a tálcán. Jól működik ez a dolog. Köszi.
márc. 18. 21:34
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Win+Shift+S kombinációra reagál valamit a rendszer?

[link]


Egyébként biztos, hogy PageUp az eredmény, nem pedig Home?

Mert ekkor az FN funkciók váltottak át, bár ilyenkor egyedül a PrtSc gomb megnyomására kellene működnie.

márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
'Win + Shift + S' kombináció: nem érzékeltem semmit. Programoknál is, ahol sidebar van, csinál egy 'page up'-ot a képernyőfotó helyett. Évekig működött jól. (Sokat használtam mialatt készítettem — saját használatra — egy gusztustalanul nagy angol képes szótárat...)
márc. 21. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!