Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri a felárat a 4080 Super?

Megéri a felárat a 4080 Super?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



Mert én csak az árazásba látok különbséget és raszter teljesítményben nem. Amiből azt veszem ki, hogy akkor Sony Vegas Pro, OBS, Blender és RT teljesítmény sem lehet annyival jobb amik nekem még számítanak. Ez még rosszabb mint a 2080-2080S régen ott legalább kiütközött 5-10% különbség itt viszont mindegyik benchmark azonos eredményt mutat, akkor mi értelme volt ennek a Super kártyának, miért nem dobott ki egy olyan az nvidia ami a 4080 és 4090 között helyezkedik el félúton akkor valamivel magasabb áron, lehet számítani nyárig még ilyen kártyára?


márc. 20. 19:06
 1/3 anonim válasza:
0%

Ahogy a Covid és a bányász őrület után szinte minden hardver, de a különösen a videokártyák, az értékének kb. a négyszeresébe kerül. Ennek a tetejébe jön, hogy többé már nem nagyon készülnek jó játékok, csak szélsőbalos politikai propagandák, és mikrotranzakciókkal agyontömött multiplayer förmedvények. Az elmúlt 10 év jó játékait egy kezeden meg tudod számolni.


A tendencia romlik, azaz gondolkodj el azon, mit is várhatsz a következő években. Még ha csúcskategóriás videokártyát veszel, akkor sem garantált, hogy az élettartama során akár egyetlen jó játék is meg fog jelenni.


Szerintem tartsd meg a jelenlegi kártyád, amíg el nem romlik, játékok terén meg érdemesebb a múltban keresgélni, amikor még nem politikusok és politikai aktivisták mondták meg, milyennek kell egy játéknak lenni.

márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg több mag van benne, tehát jobbnak kéne lennie. De teszteken nem látszik.
márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 Aztaqrva na ezen jót nevettem. Ennyi hülyeséget leírni ilyen kevés karakterrel.


Sebaj hogy jelenleg 160 körül lehet venni újonnan RX 6800 at ami sok mai játékot is ha nem rosszul optimalizált simán elvisz 1440p 90+ FPS el. Emellett a 4080 persze brutál rossz ár érték arányú 3 szor annyiért de azért ez nem rossz vétel.


Ez meg hogy nem készülnek jó játékok még nagyobb hülyeség. Tudod nem csak nagy stúdiók blockbusterei léteznek de amúgy meg azokból is készült elég sok jó.


Baldur's Gate 3

Resident Evil 4 remake

Armored Core 6

Tears of the Kingdom

Viewfinder

Alan Wake 2

Jedi Survivor

Lies of P


És ez csak a tavalyi év


Idén itt a

Dragon's Dogma 2

Helldivers 2

Final Fantasy 7

Like a Dragon Infinite Wealth.


Ha neked ezek közül egyik se jó ott veled lesz a baj nem az iparral

márc. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!