Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt laptop vásárlása...

Használt laptop vásárlása részben játékra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék laptopot vásárolni használtan, de tanácstalan vagyok.

Nem tudom, hogy melyik szériában lehet bízni. Sokat fogok eljárni itthonról néhány napra vagy hetekre, ezért szeretnék valami játékos laptopot vásárolni. Újonnan nagyon drága lenne, ezért a használt készülékeket céloznám meg. Közepes beállításokkal már kibékülök.

A lényeg, hogy 1050/1050 TI GPU-val szerelt laptopokat nézegettem, de nincs tapasztalom benne, hogy melyik gyártó, és melyik típus ami megbízható. Próbáltam utána járni, és sok helyen olvasgattam róluk. Nem tudom, hogy mennyire igaz, ezért tőletek kérek tanácsot. Nos a Lenovo Y szériákban állítólag sok az alaplaphibás. Az ASUS laptopok valamivel drágábbak, és náluk a hűtéssel van probléma leginkább. A DELL valamint az Acer laptopokat dicsérik, de abból meg kevés van használtan. Leginkább ASUS/Lenovo laptopok vannak fent eladáson. Kérek mindenkit aki ért hozzá, és tud segíteni, az írjon pár sort nekem hogy melyikeket kerüljem, és hogy miért..stb. Ha van itt olyan aki sűrűn javít laptopokat az is kisegíthetne, ugyanis nála több készülék megfordul.


Előre is köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsát.



#Megbízható használt laptop szériák
ápr. 2. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy Acer Nitro 5 laptopom, 2018-ban vettem black friday akció idején 279.990 Ft-ért közvetlenül az Acer webshopból.


15,6" FHD matt kijelző, Intel Core i7 7700HQ, 8 GB DDR4 ram, Nvidia Geforce GTX 1050 Ti 4 GB, 1 TB HDD.


2022 nyarán ment bele +8 GB DDR4 ram, így már 16 GB-al szerelt, valamint került bele egy M.2-es 1 TB-os SSD. Utóbbi azért, mert a gyári HDD hát, nos... mondjuk úgy, hogy nem döglött meg, de közel volt hozzá, 10% kondíciót írt a HD Sentinel, meg brutálisan lassú volt, Steamről egy játék letöltése állandóan megállt, elindult, meg úgy alapból szenvedni kellett vele. Szervizben csináltattam, akkor megvolt a takarítás/pasztázás minden.


Mondjuk a HDD azóta köszöni, működik még mindig, bár ugyanúgy 10% kondíciót ír, ha nagy ritkán megy a torrent, arra pont jó, majd ha úgy érzi végleg tönkremegy, nem gond.


Ez az egy gondom volt vele, ha jól emlékszem Toshiba gyártmányú a HDD benne, nem tudom, hogy mind ilyen-e, hogy 4 év átlag használat után gatya, én így jártam.


A 1050/1050 Ti kártyákat a helyedben elfelejteném. Nem rosszak, de nem mai darabok már, és 2018-ban se voltak már azok. Mondjuk attól függ, mikkel szeretnél játszani, mert most nagy általánosságban pl. 2022-es címekkel is elboldogulhat. A legújabb játék amit végigvittem az A Plague Tale: Requiem volt, 2022 októberben jelent meg. Mondjuk a Geforce Experience simán bemondta a játékra, hogy nincs meg hozza a minimális rendszerkövetelmény, de ment. Mondjuk plusz néhány fps-nek azért néha örültem volna.


Másrészt ami ilyen kártyával szerelt, szerintem ugyanúgy nem támogatott a processzora a Windows 11 által, mint az enyém, terv szerint tudtommal a Windows 10-re meg 2025 valameddig lesznek biztonsági frissítések. Amúgy maga a kártya folyamatosan kapja az újabb drivereket, mikor hogy, hetente, havonta, Nvidia által nincs elfelejtve még. Mennyi rá a kereted? Milyen címekkel szeretnél játszani?

ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

120-140 környéke, és leginkább Far cry 4-5, Shadow of the Tomb Raider/ Rise of the Tomb Raider, Sniper Elite 3-4, Sniper Ghost warrior 3 ill. Contracts 1-2. De ezekkek közepes grafikán, akár HD felbontásban szerintem a 1050 ti simán elviszi(Youtube tesztek). Mivel 15'6-os a legtöbb laptop, így nem muszáj FullHD. 40-50 FPS már elfogadható. a 1060 lenne a legjobb, de az már 180 körüli ár. Teszem hozzá, hogy a 1060 MaxQ kb. a 1050 TI szintjét hozza.

A lenovo laptopok tényleg ennyire problémásak? Leginkább ezek vannak fent használtan, valamint az ASUS-ok.

ápr. 2. 23:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem baj ha csak win10 megy rá. Még 2025 után is lehet őket használni mint a Win7-et is, csak frissítések nem fognak jönni rá. Multimédiára, játékra még utána is jó lesz egy darabig a WIN10.
ápr. 2. 23:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, ha már kiadsz érte 120-140.000 Ft-ot, akkor Windows 11 kompatibilist vegyél. Amik nem teljesítik a Windows 11 követelményeit, azok játékra sem biztos, hogy jók lesznek, mert nagyon régiek és elavultak. Igazad van benne, hogy 2025 után is minden működni fog, csak frissítéseket nem kap, de ilyen laptopot sokkal olcsóbban kapsz, maximum 60-80.000 Ft-ot adnék érte. A Windows 7-re már nem minden játék és program telepíthető fel, legfeljebb régi verziók, amikkel lehet már csak offline tudsz játszani. Már a Chrome sem frissül Windows 7-en, ez így nem biztonságos (oké, a Windows 10 még egy ideig jó lesz, de max. 2-3 évig).

Amit ebben az árkategóriában találtam használtan, az a HP Probook 470 G5. Ahol néztem, ott 8 és 16 GB DDR4 RAM-al rendelhető (érdemes 16 GB-al kérni, mert minimális az árkülönbség). Geforce 930MX videokártyával rendelkezik. Itt hozzá tenném, hogy nem mindegy melyik HP Probook 470 G5-öt veszed meg, mert van 7. és 8. generációs Intel processzoros változat is, meg videókártya nélküli verzió is. A Windows 11-nek minimum 8. generációs Intel processzor kell, ezzel a 7.-et ki is zárom. A játékokhoz meg szükséges dedikált videókártya, ezért ezekre figyelj a leírásban rendelés előtt.

ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez mindenképpen kompromisszumos vásárlás lesz. Ne görcsölj rá arra, hogy Lenovo/Asus és hallottál/olvastál róluk dolgokat. Valamint én még azért rászámolnék egy általános karbantartást is a laptop vételáráta (takarítás/pasztázás), tökmindegy, mit mond az eladó, mikor volt megcsinálva, ha csak számlával nem bizonyítja mert szervizben csináltatta. Ezek meg ilyen 15-20 ezer Ft-ba kerülnek, de ha van haver aki megcsinálja szívességből vagy te magadnak, akkor kvázi ingyen megvan.


Hardveraprón nézelődtem, ezek jöttek szembe:

[link]


Lenovo, igen. Mondjuk a 8 GB ram karcsúnak tűnik, bővíttetném 16 GB-ra.


[link]


Asus. 1060-al szerelt, 16 GB ram. Meg mondjuk jegelt. Meg van egy talicska pozitív értékelése a tagnak.


[link]


Asus szintén. Ramból nem lesz hiány, 32 GB, szintén 1060. Meg Windows 11. Mondjuk megkérdezném hogy sikerült i7 7700 HQ processzorral szerelt laptopra felnyomni. Első válaszoló vagyok, saccperkb. ugyanazt tudja a két gép, konkrétan ugyanaz a processzor, nekem a Windows Update menüben azt írja, nem felel meg a Win 11 futtatáshoz szükséges minimális rendszerkövetelménynek. Mondjuk most olvasom, fel lehet erőszakítani rá, nem támogatott módon fog futni, ha elindul.


[link]


Szintén Asus, i7 7700 HQ, 1050Ti, 16 GB ram, kb. koppra ugyanaz mint az én laptopom, csak 256 GB ssd van benne. Csak ebben van DVD író/olvasó is, az nekem néha hiányzik belőle, enyémben nincs.


Ezek közül ha ennyi a keret rá, az utolsót választanám. Van még biztos több hardveraprón, nézz szét.

ápr. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!