Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el a gép ha a...

Feketeruhasember kérdése:

Miért nem indul el a gép ha a merevlemez master és a dvd író szolga módban van?

Figyelt kérdés

Van az ide kábelnek egy az alaplapi csatlakozóhoz közelebbi és egy távolabbi csatlakozója.


Na most mivel nekem a dvd íróm van felül és a hdd pedig alul a gépházban ezért úgy adja ki a kábel is hogy a távolabbi ponton van a dvd slave módban és a közelebbi részem pedig a hdd master módban. Viszont így nem látja a hdd t és nem indul a windows.


ápr. 7. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A pata kábel végén a master hdd-nek kell lennie. Fordítsd meg.
ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, de számomra logijátlan hogy akkor végülis mi értelme a jumperelésnek? Akkor simán csak abban a módban megy amelyik részén van a kábelnek. Vagy ez csak nekem magas? Amúgy elindult így is de most valami nem oké mert a biosban ilyen furcsa szimbolumok lettek a merevlemez nevének a helyén és most a windows xp betöltésénél újraindul a gép.. Nem tudom ahhoz van e köze hogy előtte még rádugtam egy satás merevlemezt amin meg windows 7 van telepítve és azt indítottam el az meg kiírta hogy formázni kell a másik meghajtót használatba vétel előtt de értelemszerűen arra mentem hogy nem mivel azon van az xp. Ennek ellenére pár percel később magától megjelent új meghajtóként a sajátgépben rajta az xp vel. Mondom lekapcsolom és kihúzom a satás lemezt. De most már nem indul el az xp.
ápr. 7. 14:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Most lehúztam a végéről a cd romot hogy ne zavarjon bele, a hdd t meg át jumpereltem "cable slect"-re de így is furcsa karakterek vannak a hdd nevében a biosban és elakad a "verifying DMI Pool Data" képernyőn. Most ezzel mit lehet kezdeni hogyha vissza akarom kapni?
ápr. 7. 14:56
 4/10 Szikszai.B ***** válasza:
0%
Dobd a kukába azt a HDD-t.
ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy így kell csinálni ahogy az 1 ben írtam. Az ok ugyanaz mint a ram esetén. De ha nem tanultál hullámelméletet, reflexió működéstt, akkor hiába mondanám, élég ha betartod e szabályt.
ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"A lényeg hogy így kell csinálni ahogy az 1 ben írtam. Az ok ugyanaz mint a ram esetén. De ha nem tanultál hullámelméletet, reflexió működéstt, akkor hiába mondanám, élég ha betartod e szabályt."


Köszi, tudomásul veszem hogy nem értek hozzá szóval ezt már így helyrehoztam. Most mindegyik a helyén és annak megfelelően is vannak jumperelve, igaz így a hdd van a slave helyen slave módban de talán sokkal nem lesz lassabb így sem. Amúgy tök hülyeség hogy pont így van mert álltalában pont hogy a dvd meghajtó szokott felül lenni, tehát pont annak kellene lennie a slave-nek master helyett.


Viszont a másik problémát hogyan oldjam meg? Ha lehet nem telepíteném újra az xp t de valami nagyon elszaródott mint ahogy írtam számok jelentek meg a hdd nevében de csak azután hogy a satás hdd ről elindítottam a windows 7 et miköuben a az xp-vel telepített ide hdd is benne volt. Azóta az xp nem indul el. Akkor sem ha ki van húzva a satás hdd és csak az xp meghajtó van a helyén megfellően.

ápr. 7. 15:33
 7/10 Szikszai.B ***** válasza:
0%

"ahogy írtam számok jelentek meg a hdd nevében"


Én mondtam, hogy dobd a kukába, csak ugye a sok nagyokos megint lepontozott.

Ha a BIOS már az eszköz nevét sem tudja kiolvasni a firmware-ből, az bizony azt jelenti, hogy már a firmware is károsodott. A régi HDD-k esetén ez egyáltalán nem ritka. Gondolom, a mechanika is gatya.

Persze, elszórakozhatsz még vele pár órát vagy akár napokat is, de hidd el, hogy kukaérett az a HDD.

ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én értelek de azért nem tartom logikusnak amit mondasz mert;


Mielőtt nem kutyulódott meg windows 7 től előtte tökéletesen működött. 2014 es de 1 napja bontottam ki a csomagolásból(eddig egy raktárban pihent) most van benne a hard disknsentinel szerint 7 óra működési idő.

ápr. 7. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Amíg még volt ide-s alaplapom ha csak tehettem a hdd-t és a dvd-t mindig külön kábelra tettem. Ezzel az ehhez hasonló problémáknak alapból elejét vettem.

Egyébként meg ha a hdd mesterben, a dvd meg slave-ben van, tök mindegy, hogy a kábel melyik csatlakozójára dugod, annak működni kéne. Próbáld ki másik kábellel is, hátha abban van valami kontakt hiba(ezek már elég régi kábelek).

ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a hdd dvd magasságát kell cserélgetni, hanem 5cm el hosszabb kábel kellene.. :P
ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!