Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítsam helyre a...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan állítsam helyre a "megbolondult" merevlemezem?

Figyelt kérdés

2db merevlemez van a gépemben. Az egyiken xp volt a másikon win7. Mikor melyiket használtam mindig kihúztam a másik meghajtó kábeleit, tehát pl ha xp-t akkor nem volt bedugva a win7 hdd.


Egyszer viszont véletlenül úgy indítottam el a win7 et hogy be volt dugva a másik is. A win7 valamit csinált a másik lemezzel mert azóta nem indul el az xp. De újra telípteni sem tudom rá mert hibát dob mindig. Most el van indítva a win7 és nem is engedi megformázni a másik meghajtót. Illetve a feldatkezelőben valami irreálisan sok terrabájtosnak látja az egyébként 160gb lemezt. És a merevlemez nevében ilyen mindenfélre #____##@@@@@@@@@@@÷÷÷÷÷÷÷ karakterek vannak hosszan.


Megnéztem hard disk sentinellel és az hibátlannak írja 7 napos működési idővel összesen 23 leállás indulás számmal. Hogyan milyen programmal tudom helyreállítani?


ápr. 7. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy live rendszerről bootolva formázd meg az XP merevlemezét, és rakd újra az egészet a nulláról, ha szükséged van rá. Bár hangsúlyozom, hogy sem az XP, sem pedig a windows 7 nem biztonságos rendszerek a mai felhasználás mellett, mivel már egyik sem kap biztonsági frissítéseket.

De ne csak a partíciókat formázd, hanem töröld is a partíciókat teljesen, míg az egész lemez üres nem lesz.

ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
lemeztöredezettség mentesítés?
ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"De ne csak a partíciókat formázd, hanem töröld is a partíciókat teljesen, míg az egész lemez üres nem lesz."


A "nem lefoglalt" helyre írja hogy 2048Gb🤣

ápr. 7. 20:27
 4/10 A kérdező kommentje:

"Bár hangsúlyozom, hogy sem az XP, sem pedig a windows 7 nem biztonságos rendszerek a mai felhasználás mellett, mivel már egyik sem kap biztonsági frissítéseket."


Internetre sincs kiengedve. Arra van rendes gépem.

ápr. 7. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha formáznád normálisan, nem lenne nem lefoglalt rész. New simple volume kell neked.
ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Ha formáznád normálisan, nem lenne nem lefoglalt rész. New simple volume kell neked."


Szerintem itt te nem vagy képben a dologgal különben nem mondanád ezt bár mentségedre szóljom nyilván nem láttad a két szemeddel így nekem is nehéz lenne okosnak lenni. De annyi lényeg hogy mint írtam 2048 Gb nem lefoglalt helyet ír. És ebbe lehetett volna új partifiót létrehozni de azt értelemszerűen nem tudta megcsinálni mert hibát dobott rá a lemezkezelő.


Viszont most át dugtam egy másik xp s gépbe és az xp renszer lemezkezelője meg tudta formázni és a méretet is rendesen felismerte. úgyhogy vissza tettem az eredeti gépbe és már fel is tudtam rá telepíteni a rendszert. Eddig jó lekopogom.

ápr. 7. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
De egy live rendszernek tök mindegy, hogy mi van a lemezen. Vagy egy windowsos helyreállító adathordozó is telibesz.rja, hogy mi van a lemezen. Windowsos környezetben is, ha kiadod a diskpartnak a clean parancsot, akkor az úgy ahogy van, az adatoktól kezdve a partíciókon át, egészen a partíciós tábláig gyalul mindent a lemezről kérdezés nélkül, és kezdheted nulláról a partícionálást. Nyilván nem tudtad volna a merevlemezről futó rendszer alól formázni a merevlemezt. Ez olyan, mint ha azt a széket akarnád szétszedni, amin épp ülsz :)
ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt írtam, de hát a diskpart már bonyolult egyeseknek. De legalább megoldódott.
ápr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

" Windowsos környezetben is, ha kiadod a diskpartnak a clean parancsot"


A diskpart tudásom addig terjed hogy bootolható pendrive-ot tudok létrehozni benne. Én a lemezkezelőben próbáltam megoldni a dolgot ott nem ment. Másik gép másik rendszer lemezkezelőjében már sikerült. A lemezkező sajnos nem ad lehetőséget arra hogy akkor most egyből az egészet sztornózzam, hanem ott b4ziskodik a le nem foglalt területekkel és azokat is két részre osztva..... Tényleg egyszerűbb lenne diskpartal csak azt nem tudom hogyan kell. Ott csak a list disk, select disk 1.., select partition 1, activate parancsokat tudom.

ápr. 7. 23:04
 10/10 A kérdező kommentje:

"Vagy egy windowsos helyreállító adathordozó is telibesz.rja, hogy mi van a lemezen."


Én ezt elhiszem de valami akkor is annyira elszaródott rajta hogy nem tudta megformázni az xp installer.

ápr. 7. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!