Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen adaptert vegyek?

Milyen adaptert vegyek?

Figyelt kérdés
Most van egy TP-Link wn722n adapterem, ami egyértelműen egy régi öreg szutyok és már jó ideje lenne lecserélni. Sajnos a gépem túl messze van a routertől szóval kábeles lehetőségem nincs. Nem nagyon ismerem ezeket hálózati eszközöket szóval örülnék egy kis segítségnek hogy mit kéne vennem hogy megbízhatóbb netem legyen. also, ösztöndíj mellett nem igazán van lehetőségem drága eszközt venni.

ápr. 10. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha több, mint 100 méterre van a géped a routertől, akkor is a kábelt javaslom. 100 méterenként kell egy jelismétlő tehát (pl egy óccó switch).

De nyilván nem vagy 100 méterre a routertől.. 😃 szóval kábel okés lesz. Ez az egyetlen értelmes opció. Minden más tele lesz kompromisszummal.


Nekem is van egy ilyen wifi vevőm, és 8-10 Mbájt/s kapcsolatban vagyok a routerrel. Tehát nem olyan rossz az. Újabbakkal valszeg jeled sem lesz, ha ilyen távolságban vagy, mert hiába sugároz neked a router AX szabványt 5 ghz-en, az sokkal rosszabbul terjed, mint a régi N szabványos 2,4 ghz-es. Tehát hiába gyorsabb a router mellett az 5 ghz-es AC vagy AX router, pár szobával odébb már nem lesz jel.


Persze amúgy lehet jelismétlőt berakni ide-oda (extender), vagy access point (AP, vagy AP módba rakott router), hogy áthidald a távolságot, kiterjeszd a router hatótávját, amik lehetnek wifi vagy kábeles kapcsolatban a gépeddel/routerrel.


Még egy megoldás lehet még a powerline adapter. Ez a falban meglévő áramvezetékeket használja adattovábbításra. Nyilván ennél az kell, hogy egy áramkörön legyen a két vége, illetve bármilyen eszköz, főleg a nagyfogyasztók bezavarhatnak a jelbe. Pl egy mosógép vagy ilyesmi. És akkir az úgy lenullázhatja a jelet, mint most wifivel.


Tehát ha az ethernet kábel megoldható, bármilyen körülményesen is, akkor kábelt kell választani megoldásnak.

Cat 5e okés.

ápr. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A routertől függ, legfeljebb milyen szabványú/sebességű adaptert támogat. Ez kb. 10 éves.
ápr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Aktív Szál ***** válasza:
100%
Az ilyen kis USB adapterek max ideiglenes megoldásnak jók. Ha normális stabil netet akarsz, akkor én is csak a kábelt tudom javasolni. Szépen el lehet azt vezetni pl. padló szegőlécben, bútorok mögött, stb. 80-100 forintért megkapod méterét, megkérsz valakit, akinek van krimpelő fogója, hogy nyomjon neked a végeire egy-egy RJ45-öt és kész vagy. 4-5 ezerből megvan az egész és ezerszer jobb, mint a wifi.
ápr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért nem akarok kábelt mert 3 szobányira van a router tőlem, ha most én elkezdek kábelezni akkor kelleni fog jó sok, hogyha a sarkokban akarom elvezetni. De ez a adapter téma lehet tényleg nem jó hosszú távra..
ápr. 11. 00:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Harmadik megoldás az áramvezetékes hálózat, de ebben nincs tapasztalatom. Mindkét oldalra kell egy adapter, pár tízezer Ft. Párban is lehet kapni őket.

[link]

ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Aktív Szál ***** válasza:
#5 Igen, az is működik, de csak akkor, ha azonos kismegszakítón van a két végpont.
ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!