Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy 2 terabyteos...

Ha veszek egy 2 terabyteos SSD-t, az jó lesz a régi laptopomba (inspirion 3721)?

Figyelt kérdés

ápr. 12. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel kezelni fogja (gondolom, 2.5" méretű ssd-ről van szó) de biztosat erre csak a gyártó tud válaszolni.
ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 HakapiszikMatyi ***** válasza:
0%

Jó, de nem lesz gyorsabb, vagy ilyesmi. ( Ha eddig HDD volt benne.)

Van egy ugyanilyen DELL laptopom. (Asztali gépként használom, mert az aksija kuka...) Tettem bele egy Samsung 460 EVO SSD-t, de nem nagyon vettem észre, hogy gyorsabb lenne.

ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A specifikációi szerint:

"Interface: SATA 6 Gbps

Hard drive: One 2.5-inch drive

Optical drive: One 9.5 mm drive"

[link]

SATA3-csatlakozós meghajtók vannak benne, tehát kompatibilis lehet a 2,5"-os SSD-kkel (ha az optikai meghajtó helyére teszed, akkor átalakító kell - például: [link] ).

ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#2-es a laptop cpu-k sajnos sokszor nem valami combosak. Viszont érdemes megnézni most egy Windows frissítést mennyi idő, és majd utána.

Tehát bizonyos dolgokban, a cpu kevés ott nem lesz gyorsulás, de szerintem lesz azért, ahol jól jön.

ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HakapiszikMatyi ***** válasza:
0%

"ma 12:41"

Linux-ra váltottam utána ezen a gépen is. SOHA többé Windows! :)

ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 sok oka van ha iras olvasasban sincs erezheto gyorsulas

ellenben valoban a sata ssd k csak atmenetek voltak vagyis sokat toluk nem lehet es kell varni

sajnos a modern m2 hozta meg azt ami valodi ssd atorest jelent ahol mar GB/s ekben kell a sebbesseget merni nem $00/MB/s ekben ami meg a legjobbaknal is 300-400MB/s et jelent gyakorlatban vagyis atlagos hdd khez kepest is csak 2-3x gyorsabbak

inkabb a csatlakozasi felulet miatt az korlatozza

nem mert az ssd k lassuak, de pont csati miatt felesleges is lett voln gyorsabb ha nem tud min atmenni

ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!