Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rá lehet tenni ugyanazt a...

Rá lehet tenni ugyanazt a biost két különböző gyártójú videokártyára?

Figyelt kérdés

Úgy ertem hogy maga a gpu ugyan az de az egyiket mit tudom én a palit gyártotta a másikat az msi és így tovább?


Attól még működnie kell?


ápr. 13. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem. Még azonos gyártó, azonos típus, azonos kiadáson belül is nagyon körültekintőnek kell lenni. Még ebben az esetben is figyelni kell legalább arra, hogy milyen VRAM chipek vannak rajta, mert az is lehet különböző még ennyire hasonló termékek között is.


Típuson belül még talán van átjárás, de ez is már nagyon profi szint (legutóbb talán RX 5700-akból lehetett csinálni így RX 5700XT-t, aminek úgy tényleg volt értelme).


Ha nem értesz hozzá teljesen, akkor nem szabad nekiállni a videokártya bios-t bactatni.

ápr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bányász kártyánál már hallottam ilyenről, de ha nem értesz hozzá inkább ne.
ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez egy régi kártya.


Ati 9800 128mb. Most video memória hibás mert szemetek a kép, de elküldöm VGA javításra. Gondoltam akkor lehetne megcsinálni 256mb-ra. De az a baj hogy az csak a 9800xt volt ami 256mb viszont annak nem r350 hanem r360 gpu-ja volt. Van még 256mb 9800 pro de úgy tudom az is az r360 gpu-rá épül így annak a biosát sem lehetne rátenni. Magával a memória chipek felforrasztásával nem lenne probléma

ápr. 14. 09:23
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
64%

hat veszteni valod nincs

mert ez kiserletezgetesnek tunik

hasonlo vga t talalsz majd megint

ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"mert ez kiserletezgetesnek tunik"


Nem az mivel mint mondtam közben rájöttem hogy nem csak gyakorlatban hanen elméletben sem fog menni mivel sajnos ezzel a gpu-val nem is készült soha 256mb kártya.

ápr. 14. 10:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!