Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul nagyon lassan a...

Miért indul nagyon lassan a Windows a laptopon?

Figyelt kérdés

Kb.: egy hónappal ezelőtt kaptam egy Packard Bell P7YS0 laptopot RAM és HDD nélkül.

Mindkettőt pótoltam,majd rátelepítettem az op. rendszert.

Miután ez megtörtént, következett az első indítás.

A Windows 10 logója hamar megjelent és gyorsan el is tűnt.

Ezután egy elég hosszan tartó fekete képernyő ,majd végre az üdvözlő szöveg és a belépés.

Tudom, sokan azt írjátok majd , h tegyek bele SSD-t.

Nem szeretném megtartani, ezért nem is akarok többet rá költeni.

A gépben 8 GB DDR3-1333Mhz RAM, Core i5-2430 proci, AMD Radion HD6650 2GB VRAM videokártya és 500-as HDD van.

Tudom, nem mai, de hátha lehetne kezdeni vele vmit, h gyorsabban induljon.


ápr. 14. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Biztos haldoklik az a fránya HDD. Egy másik használt talán olcsóbb, mint egy méregdrága SSD...
ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Merevlemezről nem is fog gyorsabban futni a Windows 10.

Annyit tehetsz, hogy WPDvel törlöd a felesleges appokat és a telemetzriát kikapcsolod:

[link]

A másik, jobb megoldás pedig az, hogy veszel egy sata ssdt, jó lesz később az asztali gépedbe is.

ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Megeshet

nezz ra hdd sentinel lel miket ir rola

teszted iras olvasast stb.


mennyire hosszu amugy a fekete resz?

merd le


mert ezen kivul amugy minden jol megy termeszetes is lehet ilyen gepnel

amig 2-3perc alatt marad a bekapcsolo gomb megnyomas majd a valodi hasznalatba vehetoseg (bejelentkeztel asztal bejon, barmit elindithatsz) addig ilyen evtizedes gepeknel teljesen rendben van

ezen jobb fele ssd se sokat segit

regen proci ram se volt tul gyors (egy mai legaljahoz kepest is, amik sokszorosan gyorsabbak) vagyis ido kell neki meg rendbeteszi magaban a dolgokat

ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

4000 Ft egy új 120 GB -os SSD, ami célnak tökéletesen megfelel. Igazi horror ár. :D


Persze írtad, hogy nem akarod megtartani. De ha lassú, akkor a kutya se fogja tőled megvenni, max alkatrész árban.

ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Ez az első indításnál normális. Meg amíg frissítgeti magát a rendszer, okés. Ha utána is sokáig van fekete képernyő, az lenne a gáz.


Amúgy viszont igazán tényleg csak az SSD gyorsítana rajta.


De nyilvá. Ez egy régi vacak. Sokaknak még jó lehet netezésre ettől még, szóval ja, válj meg tőle ahogy akarsz, kukázz bele egy ssd-t esetleg, hogy az új tulaj tudja valamire használni ezt a régi csotrogányt.

ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!