Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne hűvösebb a...

Hogyan lehetne hűvösebb a kártyám?

Figyelt kérdés
nekem úgy van beállítva a videókártyám hogy 60c°-nál kapcsoljon a ventillátor, ezzel nem is lenne gond, a problémám hogy ha kb semmit nem csinálok a géppel csak videótnézek, akkor is felszökik 60c°-ra a hőmérséklet, a probléma hogy ez elött egy gtx1650 OC-m volt, és most egy RTX 2070-em van, a másik kártya 57c°-fölé nem ment youtube közben, a kérdésem hogy miért melegszik ennyire egy sima youtube alatt? Vagy hogy hogyan tudnám azt beállítani hogy lehűtse 55c°-ig és utána kapcsoljon ki a hűtés, ha ismét elérte a 60c°-ot akkor ismét hűtse le 55-re. picit kacifántosan magyaráztam, ezért elnézést, hasznos válaszokat előre is köszi.
ápr. 21. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót neki a hőingás. Inkább úgy állítsd be, hogy 30%-on mindig menjen, máris be fog esni.
ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem általában ki van kapcsolva a fanstop mód, így folyamatosan megy a venti minimum fordulaton.

Most valamiért nincs kikapcsolva,RTX2070 Super 4K youtube közben álló ventikkel GPU 46,5fok/Hotspot 57,3 fok.


A buta nvidia vezérlők bejelentkezés nélkül nem engedik hogy belepiszkálj a ventiprofilba, nálam bejelentkezés után a több GPU-s rendszer miatt nem engedi.


Maradt az MSI Afterburner...

ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 HakapiszikMatyi ***** válasza:

60 C-fok az semmi egy videókártyának.

85C-re állítsd, ha ennyire véded.

ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Morfondir ***** válasza:
38%
Ki kellene tarítani a gépet a portól...
ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kivan takarítva, nem a por a hiba, és se nem a paszta ugyanis 1 hete lett mx6-al újra pasztázva, msi-vel állítottam be hogy 60-nál kapcsoljon, de valamiért egy sima youtube is felmelegíti 60-ra ami nekem furcsa, mert szerintem youtube közben nem kéne a 60 fok, és azért nem állítom be hogy folyamat menjen a venti mert fölösleges szerintem, csak több áramot eszik, szerintem a hűtőbordáknak simán kéne hűteni 60fok alá a kártyát, szóval nem vágom miért megy néha a fölé
ápr. 21. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:

A hűtőborda hűtőképessége a házban lévő levegő hőfokától és a levegőmozgástól függ. Ha nincs elég légmozgás vagy alapból meleg van akkor nem tudja hova leadni a hőt ( főleg hogy a meleg felfelé szállna, de a videókártyád "fejjel lefelé" van a gépben ).


Ha sok a 60 fok akkor állítsd lejjebb a ventik indulási értékét.

ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús a házad, vagy a ventilátorok száma / elhelyezése. Milyen házban van? Mini ATX, ATX? Extra ventik vannak, amik tolják be/ki a levegőt? Nekem RTX 3060Ti van és nem mozdul el 38-40˘C-ról YouTube közben sem, illetve a ventilátorai is kikapcsolt állapotban vannak. Igaz én nem 4K-zom mert a monitorom "csak" FullHD. NZXT Source 340 házban, két darab 12 cm-es ventilátorral, ami a házhoz járt. De a ventik számát tervezem bővíteni, mert vannak játékok amik azért kérik a VGA közreműködését rendesen. :D
ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kikapcsolt ventikkel YouTubeozom én is, atx alaplapom van, és mid-tower gépházam, pontosabban egy Kolink Observatory lite mesh, 3 12 cm-s venti tolja elől a levegőt,hátul pedig 1 vezeti ki,nemhiszem hogy a levegő keringéssel van a problémám
ápr. 23. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!