Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy egyszerű kis gépem van,...

Egy egyszerű kis gépem van, egy kicsit szeretnék turbózni rajta, mit cseréljek?

Figyelt kérdés

CPU típusa: QuadCore AMD Athlon X4 750K, 4100 MHz (41 x 100)

Alaplap neve: ASRock FM2A75 Pro4-M

Videokártya: GIGABYTE GeForce GT 1030 Low Profile 2GB GDDR5 64bit

Memória: 4GB DDR3


Nincsenek nagy elvárásaim, egy minimális ráfordítással szeretnék többet kihozni a gépből.


ápr. 22. 10:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]


30 felett van, de ilyesmiben lehet gondolkodni. Egy pár napnyi aprózással 30 körül össze lehet guberálni.


Vagy itt is van 😉

[link]

ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

#10 (kérdező), jól van, te tudod, kaptál egy körülbelüli képet, hogy a konfigod már nem ér meg fejlesztést, illetve hova tovább a pénzedből.


Ha nagyon a mostanit akarod, akkor szerezzél még egy 4GB-os vagy 2x8GB-os DDR3-as RAM-ot, lehetőleg azonos sebességűt (MHz), azt fillérekért fogsz tudni venni (ha használtat szeretnél), meg egy 250GB-os SSD-t és akkor valamivel gyorsabb tud lenni a dolog, legalább a töltési időd javul tőle. Arra bőven felmegy a League of Legends is, 16GB helyet kér a játék ahogy olvasom.


Aztán majd ha úgy érzed akkor bővítesz, az SSD-t/HDD-t tudod tovább vinni, a VGA-t is amíg nincs másik, a konfigod maradékát meg eladod és akkor egy kis pénz is vissza tud jönni. Esetleg tudom javasolni a GTX 1060 6GB-ot következőnek, 25-30 körüli kártya most, LoL szintű játékokhoz bőségesen elegendő, de az AAA címeket is viszi még ma is, igaz inkább medium környékén és a combos dolgok, pl élsimítás meg árnyék az off, illetve low/medium. De én még Red Dead Redemption 2-ztem vele, találtam egy nagyon jó beállítást hozzá.

ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

#11-es belinkelt 29-ért egy félgépet. Javaslom vedd meg, mert ennyiért hamar el fogják vinni. Ezzel évekig el lehetsz Az alaplap egy bios frissítéssel az 5000-s Ryzeneket is támogatja. Később lehet bele venni egy Ryzen 5 3600, vagy 5600-at, 16 giga ramot, jobb videokártyát. Szóval 30-ért szerintem ez a legjobb alternatíva.

Arra az FM2-re meg ne költsél egy fillért se. Add el, az árát meg forgasd vissza egy AM4-be.

ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

[link]


Erről mi a véleményetek?

ápr. 22. 15:56
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

#14 Hasonlóan elavult mint a mostani.

[link]

Azaz i7 akkor majdnem a csúcs volt, a fentebbi 2200G meg a legcsírább Ryzen. Nagyon megy az idő a gépekről.

Az AM4-be mai szinten is potens processzort rakhatsz, ha esetleg kell. Abba a gépbe meg semmi jobb nincs.

ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

#14 Ne költsd el a pénzed ilyen halott platformra.

Miért nem kell a jó tanács? Már hányan ajánlották az AM4-et.

#11 belinkelte azt a félgépet. Vedd meg, 29 ezerért ajándék. Később lehet fejleszteni akár a jelenlegi csúcs AMD processzorokra is.

ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Az AM4-es félkonfigra kellene lecsapni, ezeket az ősplatformokat meg el kéne felejteni. Berakod a mostani házadba, tápegységed van, vga van, hdd van, kész. Lesz egy jó alapod, VGA-t meg majd veszel később ha akarsz.
ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Van ez is most ha-n. Annyi, hogy ez nem W11 kompatibilis, de később egy procicserével ez bármikor kiküszöbölhető. Mellé kell még egy 250GB SSD 4-6 ezer, meg a ház+táp+videokártyádat megtartod.

ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Skacok, megfogadtam a tanácsot, sajnos 29.000 Ft-ért a fél konfig nem volt meg, de már vettem AMD Ryzen 5 2400g processzort, most ehhez keresek alaplapot, ha láttok valamit jó árban, kérlek küldjétek be.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

ápr. 23. 15:45
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkoztam volna, ha még megvan, annyit linkelgették már itt a gyakszin' , hogy már én is elgondolkodtam rajta. 😅
ápr. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!