Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik külső SSD a legjobb...

Melyik külső SSD a legjobb Windows rendszer futtatására?

Figyelt kérdés
Tehát aminek az olvasási sebessége nagy, nem feltétlenül a mérete.

máj. 2. 07:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Hiába gyors egy SSD, ha a géped nem tudja ezt kihasználni. Támogat pl. 10-20 Gbps-os USB-t? Thunderboltot? Milyen típus?
máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%

M.2-es PCIe/NVMe -s ami gyorsabb átvitelt tesz lehetővé.

pl:

[link]


A HDD helyére beépíthető SSD-k ennél lassabbak.

máj. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
És külsőben is ez a lényeg, szóval tudni kell, hogy milyen sebességet támogat a meghajtó, de a portodnak is tudnia kell egy SATA feletti sebességet, ahogy #1-es írta.
máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
De egyébként kicsit megzavart a külső ssd + windows futtatás..ezért írtam belsőket elsőre. Biztos vagy te abban, hogy az menni fog? Mert jó, lehet fel tudod erőltetni, de bármikor jöhet valami szerintem, ami keresztbe tesz a portnak, pl: egy update?
máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Hmm közben utána néztem, és egy időben volt olyan, hogy lehet, aztán, hogy nem lehet:

[link]


de most

[link]

szóval hmm..


De pl: amit megnéznék, hogy az erre szánt portról tudnál-e bootolni, mert van olyan, hogy a gép nem tud csak pl: usb2-ről, mivel nincs driver még ami beindítsa az usb3-at..

máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
35%

mindegy

mivel feltetelezheto tobb gepen hasznalad azert kulso

amit pedig a kulonbozo gepek fognak korlatozni

ahogy fentebb is irtak


illetoleg sok ido meg hely is kell meg netforgalom

mire minden gepet magaba epit win

ha viszont allandoan valtozo gepeken hasznalod...

mire is? Mert igy igazan komolyabb munkra nem lehet hasznalni


netan arra hogy mindeg letoltogetsz veluk? Vagy mire lesz?


jatek szerintem kizart vetesforgo modszereddel

máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

USB3 sebessége 600 MBájt/s ez bármilyen programbetöltést kielégít. Szintén a legtöbb sata SSD szekvenciális, nagy fájloknál történő olvasási sebessége 400-600 MBájt/s. Egy win boot ennél sokkal lassabb a kis fájlok és kitömörítás miatt. Ennél gyorsabban egyszerűen nem lehet programokat beolvasni, mert a fájlok többsége tömörített, és egyéb problémák vannak az I/O műveletekkel, mire a szükséges fájlok a RAM-ba kerülnek. Ezt a microsoft ilyen szintre megoldja, amilyen. Normál esetben a bootidő 30s környékén van. Ez nagyban alaplapfüggő is. ±15s is normális még.


Egyes játékoknál elérhető lenne a directstorage, de az pont annyira segíti az ilyen lassabb SSD-ket, mint a gyorsabbakat. Szóval baj igazán akkor sincs feltétlen, ha véletlen USB2-be lenne dugva, mert a zérö fájlelérés miatt még az is sokat segít.



A probléma az, hogy az USB egy szar. Semmi értelme programokat futtagni róla. Kuka!!! Ez a megoldás. A rendszer belső meghajtóra menjen! Azt cseréld ha akarod. Vagy nem tudom... akarod hordozni a rendszeemeghajtódat? Miért? Részletezd!

máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Meg nem vagyok egy nagy USB-s külső drive használó, de kíváncsi lennék mi történik, ha éppen scrollozok az egérrel pl meg egyéb dolgokat csinálok a teljesítménnyel ..
máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 leirtad milyen jo aztan meg azt hogy usb szar? Miert az?

gen2 vel mar kicsit tobb is elerheto

máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Usb3 legyen rajta. Az usb2 nekem már lassú.

Én Rufus-al készítem a win to go-t és mivel hurcolászós ezért bitlockert is bekapcsolom önmagára.

máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!