Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 95 és 2005 közötti pc -k...

A 95 és 2005 közötti pc -k miért voltak olyan hangosak?

Figyelt kérdés
Ha összehasonlítom egy Ps1/Ps2/x360 konzollal, azok ugyanazt a grafikát tudják, de közbe alig van hangjuk.

máj. 12. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Enyémben a procihűtő volt nagyon hangos, ami egy kis 6 centis valami, ami 12V 100% pörgött, 4000 rpm asszem 😃


Illetve a HDD. Újként nem volt ennyire hangos szerintem, mint most így 25 évesen.


Tápban is, codegen, csak egy kb 8 centis venti volt. Ami éppen akár lehetett volna csendes is,deazérthallható lett az is, mikor lecseréltem a gyári ventit, meg sd kártyára cseréltem a HDD-t

máj. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A HDD volt brutál hangos. Ha használtad úgy recsegett, hogy beleremegett az asztal. De legalább tudtad, hogy dolgozik. Most észre se veszed. Szívesen megnéznék egy Windows 10-et egy ilyen hangos HDD-n, azonnal kiderülne sok turpissága. Bár az XP-n is jól meghajtotta a WU, már akkor se volt annyira hangos.
máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert a hűtők sok esetben elég kezdetlegesek voltak a maiakhoz. Alu bordák, vékony de 5000rpm-es fentikkel, szerverekből adaptált blower dizájn, bililemez házak stb...
máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1 vagyok

A HDD- olvasófej kerregése még csak nosztalgikus. A zaj az konstans... felém mindegyik korabeli hangosan pörgött újként is. Most meg már csapágyas is talán, vagy nem tudom, de. .. ógy fel van pakolva az asztalra mellém, ha előveszem a retro gépeket, és nem lehetett megmaradni mellette. Azért is cseréltem sd kártyára (nameg persze azért mert gyorsabb is vele)

máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na meg a floppy meghajtónak is volt egy jellegzetes cicergő hangja.
máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem voltak sz7kségszerűen hangosak, de általában nem TOP alkatrészeket használtak hozzájuk. Pl a korabeli Codegen tápokban nem épp a leghalkabb ventilátorok voltak, legtöbben nem cserélték le a gyári procihűtőt Zalman CNPS7700-ra és a videokártyából is adott gyártón belül a legolcsóbbak közül válogattak, amiken jellemzően 3-4 centis kis pörgettyűk voltak.


Ezek mind olyan dolgok, amiket el lehetett volna kerülni, ha egy kicsit költenek rá, de a magyar piac nagyon árérzékeny volt. 2005 után, amikor a felhasználók elkezdtek jobban odafigyelni a tápok minőségére, a processzorgyártók is ráálltak a nagyobb átmérőjű, de alacsonyabb fordulatszámú ventilátor a gyári hűtés és a videokártyákon az alsó kategóriában is elkezdtek gyárilag "aftermarket" hűtővel jönni és 8600GT/HD3670 szintű kártyák is jöttek Arctic Cooling Accelero L2 vagy Zalman VF700 hűtővel gyárilag.


Azzal viszont vitatkoznék, hogy az Xbox 360 olyan csendes lett volna. Az eredeti fat egy kávédaráló volt és még az S is elég hangos. Az utolsó generáviós E sorozat már lehet, hogy csendes, olyanom nem volt, de az már 2012 után jött talán.

máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!