Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért alszik el a laptop...

Miért alszik el a laptop képernyője egy pillanatra, ha töltőre csatlakoztatom?

Figyelt kérdés

Az adott készülék egy Asus Rog Flow X13, és most volt szervízben.

Azóta áll fent a probléma, mióta visszakaptam. Volt alaplap és táp csere. Még a windowst is újra telepítették.

Van valami beállítás a windowsban, bios-ban, vagy az Armory Crate programban, ahol ezt meglehet szüntetni? Ennyire nem értek hozzá, de csatlakoztatás után átáll "Silent" üzemmódról "Turbo" üzemmódra és fordítva, és ha jól tudom ezt a Rog gombbal megjelenő Armory Crate program állítgatja.



#Asus #kijelző #laptop #Armory Crate
máj. 17. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem probléma valójában :D


Ilyenkor általában frekvenciát vált a kijelző ezt nagyon nagyok sok laptop csinálja. Mikor leveszik őket tápról nyilván próbál takarékoskodni az energiával ahol lehet és ez a nagyobb teljesítményű laptopoknál mégjobban kijön.


Valszeg annyi történt hogy elállítódott hogy ez a beállítás. Meg tudod nézni milyen frekin megy a kijelző bedugott és kihúzott állapotban. Bedugva valszeg 120, 144, 165, 240 vagy ezekhez hasonló kihúzva meg csak 60.


Még az én ezer éves Dellem is alapból 60 ról 48 ra vette ha kihúztam a töltőt de beállítottam hogy ne tegye

máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A "speciális kijelzőbeállításoknál" megtaláltam a frissítési frekvenciát és beállítottam 120 Hz-re. :)

Ezen kívül az Armory Crate-ben is kikapcsoltam a "Panel power Savert", ami szintén a Hertz-et állítgatta. Mostmár jó. :)

máj. 17. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!