Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell Inspiron 15 5000 laptop...

Dell Inspiron 15 5000 laptop teljesen meghalt. 2 èves, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a mai este folyamán rákötöttem a laptopomra egy külső winchestert hogy egy filmet rámásoljak és abban a pillanatban a laptopom fekete lett a képernyőn és azóta nem mozdul semmi. próbálom bekapcsolni, nyomogatni a bekapcsológombot, de semmire nem reagál. olvastam, hogy az akkumulátort kell kiszedni, levettem a hátlapot, de annyira be van oda építve hogy nem merek hozzányúlni nehogy aztán a szervizbe azt mondják hogy én okoztam valami problémát. mit tudok ezzel csinálni? kedden reggel nekem azonnal használnom kell mert ezen dolgozók és a pont az ünnepnapok miatt nem tudom elvinni sehova szervizbe!

máj. 17. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha egy USB rádugástól meghalt, akkor alaplapra gyanakodnék. A HDD-t még beletehető másik gépbe, ha nem éled fel, lementheted az anyagot. Pc-n rádugható..., persze szükséges egy pc.

Nem erőltetted azt az USB-t?

Amúgy 30 másodpercig tartsd nyomva a bekapcs gombot, aztán dugd hálózatra...talán.

máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
Nem kell kiszedni, csak a kábelét kell lehúzni az alaplapról egy 10 percre.
máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem erőltetrem az usb- t. De mèg hangot se ad...van olyan szerviz amiholnap nyitva van?
máj. 17. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Vannak, de rá kell keresni. Javítás hétvégén is...


Azért még próbáld az ajánlott dolgokat! (áramtalanítva)

máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Morfondir ***** válasza:
Inkább ne piszkáld. Valószínűleg valami zárlat. Kérdés, hogy miben okozott kárt? Ha nem OEM-es licenced van, akkor átteheted a háttértárat másik gépbe, és használhatod esetleg némi driver frissítéssel, amíg a szerviz végez. Szerintem nem kell nekik a háttértárad a javításhoz, de egyeztess velük.
máj. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]

Hétvégén is megjavítják.

Ha tönkrement, ha hosszabb ideig javítják, akkor nézz ilyen olcsó laptopot.

[link]

máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na, mi lett a vége?
máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia köszönöm a kérdésedet a segített egy szervizes srác telefonon keresztül de alapvetően a hátuljának a leszerelésével és az akumlátor levételével és vissza helyezésével laptop teljes mértékben rendbe jött.

Amúgy tökre nem kell kiszerelni azt a akkumulátort elég csak azt a csatlakozót lehúzni úgyhogy kár volt ennyit csavarozni 😅

De köszönöm az ötletet valóban ez az akumlátor levétel segített

máj. 20. 06:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerencsésen jártál. A fontos dolgokról csinálj mentést, akár külső HDD-re. Legyen omen...

Mennyi ideig volt lehúzva az akku, kellett még valamit csinálnod? Csak okulás képpen.

máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pár percet vártam, aztán visszaillesztettem, és az újraindításnál már jól is működött.

vmit szerintem nem jól raktam vissza, mert a touchpad nem működik rendesen, de annyi baj legyen, mára nagyon kellett a laptop, úgyhogy örülök hogy működik, egérrel tudok dolgozni.

Igen, fogok csinálni biztonsági mentést, vagy onedrive-ra fogok dolgozni mostantól...

máj. 21. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!