Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a PC-m kb 4-5...

Miért áll le a PC-m kb 4-5 óra játék után?

Figyelt kérdés

Kb 4 óra játék után leáll a gép minden előjel nélkül, mintha lecsapódna valami biztosíték, és onnantól minden bekapcsolás után kb 5-10 perc mulva leáll, de nem szűnik meg teljesen az áram, mert az alaplapon a logo továbbra is világít, viszont csak akkor tudom visszakapcsolni a gépet, ha kinyomom a tápot, megvárom míg kialszik a fény az alaplapon és utána visszakapcsolom, vagy ha kihuzom a tápkábelt és visszadugom. Elvileg a a proci és a kártya nincs túl melegedve néztem az MSI Afterburnerrel és a procira ilyen 50-55 fokot ír a kártyára meg 60-75. Egyik napról a másikra kezdte el ezt csinálni, 1 hónapja ugyan azzal játszok ugyan azokkal a beállításokkal semmi változás nem történt (Ezt a configot is már hosszú évek óta használom). Annyit még talán érdemes megemlíteni hogy ramból 2 2x8 gb van. Az egyik páros Kingston FURY 3200mhz, a másik páros HyperX szintén 3200 mhz,

de ez is már rágóta így van. Valamint érdekes módon, ha csak böngészek akkor nem áll le, csak játék közbe (Satisfactory).


Configom:

ASUS GeForce GTX 1060 dual 6GB

AMD Ryzen 7 2700x

ASUS ROG Strix B450-F gaming

Cooler Master REACTOR 650 80plus goldos

SAMSUNG 970 EVO Plus



#áll le
máj. 18. 02:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így leírás alapján a tápegységre gondolnék, hogy poros belülről, azt az melegszik túl terhelésen és lekapcsol a védelme.
máj. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az MSI Afterburnerrel nézd meg a videókártya hotspot hőmérsékletét és a memória hőmérsékletét is. Lehet,hogy gpu-ra 75 fokot ír de hotspot lehet akár 95-100 fok is.
máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

masik tappal probald majd ki elsonek


mikori a tap amugy?

máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2020.03-ba vettem mindent, ssd-n és a kártyán kívül, mert a kártyát használtan vettem még régebben, azóta nem volt tisztítva a táp
máj. 18. 21:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Néztem a hot spotot ilye 75 környékén mozgott kártya 65 és így is leáll a gép, a memoriának a temperature-át nem találtam meg afterburner-be. De akkor mitől lehet hogy csak játék közbe áll le egy adott óra játszás után? És egyik napról a másikra csinálja ezt.
máj. 19. 01:44
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

elsonek masik tappal

kolcson kersz


nehezebb a probaja a vga nak ha az a hibas, de egy hasznlat eleg regi vgarol van szo

lehet mar valami aprobb fizikai gond vele


azt nem tudni biztosra mas gepben elojonne e vele ez


pl. nem arthat kitakaritani ha kell, es ujrapasztazni, hatha az is eleg


ha vga is jo akkor elsonek alaplap merulhet fel amit meg macerasabb tesztelni cserelni, javitani


de minden nelkul is erdemes atnezned es kitakaritanod gepet ha nem tetted eddig


bordakat, ventiket


1060 ra nem kell sok tapcsati azon a tapon meg 2 biztosan van legalabb, probald masik csatival, kabelel

masik modulcsatiban


tapot mondjuk nehezebb kitakaritani mert ki kell venni es szetszedni... de ugy biztos lathato gondok kiderulnenek ha vannak


Xy4

máj. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!