Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mutat mást az óra?

Miért mutat mást az óra?

Figyelt kérdés

Adott egy Gigabyte AM5-ös alaplap. Ha pl: a biosban beállítom az időt 8 órára,akkor a windowsban 10 órát mutat. Ha szinkronizálom az órát windows alatt (8 óra) akkor a biosban 6 órát mutat.

Tehát a biosban mindig 2 órával kevesebbet mutat az idő.

Hogyan lehetne ezt beállítani? Ilyennel még nem találkoztam.


máj. 20. 20:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Teljesen új gépről van szó. Nincs lemerülve a cmos elem...
máj. 20. 20:26
 2/16 anonim ***** válasza:
Időzóna?
máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szikszai.B ***** válasza:
Mert a BIOS UTC szerint számolja az időt, a Windows pedig helyi időt mutat, ami GMT+2.
máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3-as. Ezt értem,csak eddig inteles lapom volt. Most váltottam amd-re és ez ilyen. Korábban nem volt különbség.

Mit lehet vele tenni,hogy egyforma legyen.

máj. 20. 20:42
 5/16 Szikszai.B ***** válasza:
100%
máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezzel nem tudsz mit tenni. A BIOS ősidők óta UTC-ben tárolja az időt, csak a Windows olyan hülye, hogy ezt nem UTC szerint, hanem saját időzóna szerint értelmezi és szinkronizáláskor is a saját zóna szerinti időt írja az RTC-be.

A Linux pl helyesen kezeli ezt.

máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ezt TE állítottad be a Windowsban nemrég. Már elfelejtetted???

Ha elfelejtetted akkor a #5 linkje szerint visszacsinálhatod és a win és a bios ugyanazt fogja mutatni mint ahogy friss telepítés után is ugyanazt mutatják..


Ámbár én nem szoktam nézegetni a bios időt. :P

máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mit állítottam a windowsban?

Mikor kicseréltem az alaplapot nem telepítettem újra a windowst,csak feltettem a drivereket,ami kellett.

máj. 21. 05:10
 9/16 Szikszai.B ***** válasza:
60%
Én egyébként hagynám a helyedben úgy, ahogy van. Kit érdekel, mit mutat a BIOS, úgyse nézegeti azt senki sem.
máj. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ez miért zavar téged? A BIOS-t használod órának?
máj. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!