Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért merül a Laptop akkumulát...

Miért merül a Laptop akkumulátora, 54%-ot egy hét alatt akkor is ha nincs használva?

Figyelt kérdés
Múlt héten szerdán használtam utoljára a laptopomat. Ma ismét elővettem. És 46%-os töltöttségű volt a laptop aksija. Mikor a múlt héten el raktam a szekrénybe akkor 100%-ig volt feltöltve. Most meg csak 46%-on volt. Ez alatt ay egy hét alatt teljesen ki volt kapcsolva. Egy egy hónapos Hewlett Packard laptopról van szó. Szóval teljesen zavaró hogy egy hét alatt 46%-ot áltában merül. Mitől lehet? Nincs / nem volt alvó módban. Teljes kikapcsolás / le állitás volt. Mi lehet az oka?

máj. 22. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

BIOS-ban a charge in battery mode-t kapcsold ki. Ha úgy is csinálja, akkor a fast boot-ot az energiagazdálkodási beállításokban a windows alatt.


nem HP-s leírás, de innen van:

[link]

máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1-esnek! Ki próbálva. De akkor a Windows 11 nem bootol és el sem indul! Ha vissza kapcsolom akkor meg azonal elindul a Windows 11.
máj. 22. 11:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Két dolgot írtam, ha csak a "charge in battery mode"-ot kapcsolod ki akkor se megy?
máj. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam az oldotta meg a dolgot, hogy az egér USB-jét átdugtam egy másik csatlakozóba. Kiderült, hogy az eredeti port folyamatosan meríti az akkut, ha valami be van dugva. Azt hiszem, jelölik is hogy powered USB, vagy villám szimbólum lehet még mellette.
máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amit küldtem linket ott is ott az ábra, hogy usb és kis elem jel. De ha a BIOS-ban kikapcsolja, akkor nem próbálja majd tölteni.

Ha van elég USB portod, akkor gyakorlatilag kihagyhatod ezt, de ha nincs akkor elvileg a BIOS-ban ezzel oldható meg, hogy ne merítse az USB eszköz.

máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Semmi köze az USB-hez. Az biztos. Ugyanis a laptop kikapcsolt állapotában egyik USB portra sincs semmi rá csatlakoztatva. Ráadásul laptoptáskában el téve a szekrény aljában volt. Úgy hogy biztos hogy nem az USB portokkal lesz össze függésben. 4-es! És mint írattam KI KAPCSOLT ÁLLAPOTBAN! Merült 46%-ot, úgy hogy az USB portokba egyikbe sem volt be csatlakoztatva SEMMI! És mint írtam laptop táskába elrakva a szekrény aljában volt.
máj. 22. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Hívd a szervizt.
máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vedd ki az aksit és akkor nem fog merülni.
máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-asnak! Tudhatnád hogy a mostani laptopoknak NEM KIVEHETŐ az AKKUMLÁTORA! Sőt legalább 4 - 5 éve úgy gyártják a laptopokat, hogy nem kivehető az akkumulátora. Egyébként egy Hewlett Packard Pavilion x360 14 inch 2-in-1 Laptop PC 14-ek1000-ról van szó. 7-enek! És hova hívjam? Talán sörözni hívjam? Na azt már nem! Nem sörözők, sőt sört sem iszok.
máj. 22. 15:11
 10/12 anonim ***** válasza:

9 Eddig nem mondtad hogy "mostani laptop"-ról van szó..

Sajnos a mostani laptop(aksik) ilyen gagyik. Töltsd sűrűbben.

máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!