Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi konfigban GTX 960 2GB-os...

Régi konfigban GTX 960 2GB-os kártyát érdemes 1060 3GB -ra cserélni?

Figyelt kérdés
elég kicsi fejlesztés lenne ez, de feljebb nem mehetek mert régi a konfig. (4. generációs I5 proci, 16gb ram) viszont 1060-ból meg vagy nem találok egy megfelelő 6 gigásat, vagy még mindig túlárazott. szóval ha adott mondjuk egy 3 gigás 20 ezerért, érdemes lenne cserélni? így már lehet bele mernék vágni a Red Dead Redemptionbe
máj. 22. 15:43
 1/9 A kérdező kommentje:
egyben ez egy segélykiáltás akart lenni arra is hogy mennyit szabad max kiadni egy 3 gigás változatért
máj. 22. 16:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Van egy MSI Gaming X RX 580 8 GB most fent megbízható eladótól, én azt venném meg a helyedben.
máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22 ezerért
máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
közben néztem videókat, úgy látom olyan 20-25 fps különbség van köztük, ami nem nagy, de ha úgy veszem mint "tartalék kártya később" akkor még jól jöhet valamikor, mielőtt belevágnék egy teljesen új konfigba alaplapostul mindenestül. csak az még tolódik
máj. 22. 17:04
 5/9 anonim ***** válasza:
A mai modern integrált GPU-k tudják már simán a 1050 Ti / 1060 3GB teljesítményét.
máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
1060 6GB/Rx580 8GB ilyen 3-4GB sz@rokat el kell felejteni semmire (játékra) nem jó. Nemrég bontottunk egy riget Rx580-ból mind "Gamer" gyerekhez került. Egy sem jött vissza. Ahol ezek a 2-3 gigás kártyák "megfulladnak" a 6-8GB-sek vígan el vannak. És nem annyival drágábbak mint amennyivel jobbak.
máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. 6 giga VRAM alá menni 2024 ben teljesen felejtős de igazából 8-12 még jobb lenne még 1080p-n is.


Ha normális ugrást szeretnél teljesítményben érdemes kicsit többet rászánni és mondjuk egy használt GTX 1070 vagy RX Vega 56-ot nézni. Utóbbit már 35-40 ezerért is láttam Hardveraprón. Sokkal sokkal erősebb mint egy 3 gigás 1060

máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Turing achitektúrás kártya azon belül min egy GTX 1660 lenne értelmes ugrás teljesítményben. De ha nincs rá plusz 5-15 ezred azért arra, hogy kibiztosítsd a jövő shader mesh igényes játékok is fixen eldöcögjenek akkor mehet a GTX 1060 vagy RX 580 de kizárólag csak 6-8gb kivitelben. A másik probléma viszont az velük, hogy teljesítményben is már kevésbé lesz észrevehető a különbség, de azért látni fogod. Főleg a 2-3 éve megjelent játékok 2gb vrammal már akadnak is. A több vram is jót fog tenni.
máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
végül csak egy 3 gigás változatot vettem 17 ezerért, mert ez jött épp szembe. nem szeretnék már többet költeni erre a konfigra, viszont erre szorulok még. az újat úgyis nulláról kell kezdenem majd felépíteni mert minden régi hozzá
máj. 26. 21:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!