Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATI vagy nVIDIA?

ATI vagy nVIDIA?

Figyelt kérdés
Kb.: 30-35 ezrem van rá
2010. nov. 21. 10:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

És tapasztalatokat kérnék melyiknek mi a gyengéje

(nem vagyok otthon ezekben a dolgokban)

2010. nov. 21. 10:19
 2/14 anonim ***** válasza:
nvidiának az a gyengéje, hogy nvidiának hívják és valójában ezt fizeted meg. Ez nincs meg az atinál, ott magáért a kártyáért fizetsz.
2010. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
atinak az a gyengéje, hogy atinak hívják és valójában ezt fizeted meg. Ez nincs meg az nvidiánál, ott magáért a kártyáért fizetsz. (trollkodás off)
2010. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De nem, most komolyan van két ugyan olyan erős kártya akkor az nvidia mindig drágább, mint az ati, pedig ugyan azt a minőséget hozzák.
2010. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30 ezer körül Ati 5770.
2010. nov. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ATI/AMD feltörekvőben van, egyre jobb cuccokat csinálnak, ők vannak az élen a legújabb technológiákban is általában. Olcsó és gyors kártyákat készítenek. Hátránya, hogy néha egyes alaplapokkal nem viselkednek jól, de általában bios frissítéssel ez is megoldható. Több monitoros illetve cross fire rendszerekben a driver stabilitásával is lehetnek bajok, de csak ritkán.


Az nvidia szenved, a Fermi hatalmas késéssel érkezett, a teljesítménye messze elmarad a várttól, a fogyasztása hatalmas, hangos, melegedik. Emellett az ára majdnem duplája annak, amit érdemes kiadni rá. A drivereik mindig arról voltak híresek, hogy stabilak és jók, lassan ez is kezd a visszájára fordulni, egyre több rosszat hallani róluk.


Régebben a játékokat inkább nvidiára optimalizálták, manapság ez is megváltozott, pont a fent leírtak miatt. Az utóbbi 1-2 évben az AMD-nek áll a zászló.


Kezeld fenntartással, amit leírtam, mert sok éve ATI/AMD fan vagyok. :)


http://www.youtube.com/watch?v=2QkyfGJgcwQ

2010. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

1 gigás gts 450 olcsóbb és gyorsabb valamennyivel mint a 5770.. Na akkor kinek kell a nevet fizetni?:D Kérlek szegénynek ne irkáljatok ilyen baromságokat. Egyrészt márkafüggő melyik mennyibe kerül, fogyasztást aláírom hogy az nvidia valmivel többet eszik na és? Melegedés meg attól függ hogy milyen hűtést pakolnak rá...

2010. nov. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak azt felejti el az előttem szóló, hogy ott van a 4850 kb. 20 ezer forintért, és erősebb az 5770-nél, de legalább egyenrangú vele. Amúgy sem érdemes 128-bites memóriabuszon játszani.
2010. nov. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Használt káryták esetén borul az egész mert attól függ mihez mennyiért tudsz hozzájutni azért merészeltem új kártyákról beszélni:).
2010. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Jenci ***** válasza:
Ebben a kategóriában én a HD5770-est ajánlom.Nekem is az van és minden mai játékot tudok rajta játszani fullhd-ban,full grafikával.Még 128 bit esetében is.....
2010. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!