Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás alaplap tehet kárt?

Hibás alaplap tehet kárt?

Figyelt kérdés
Van egy Asus K8NF3-as alaplapom ami feltehetőleg hibás, de nem vagyok benne biztos. Ha össze dugom a mostani gépemmel (kompatiblis az alaplappal), tehet kárt benne, ha mégis hibás?
2010. dec. 14. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hibás alaplap égette el az egyik tápomat, mert zárlatos volt rajta valami. Nem érdemes a fő géppel kísérletezni.
2010. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Függ a hiba természetétől, de tehet kárt másban is. Egész pontosan processzorban, és RAM-okban. Illetve videókártya, és egyéb pci, pci-e, agp, eszköz. Mivel ezeknek a feszültségellátását az alaplap kezeli, és ha ott valami gond van, könnyen elszállhatnak ezek az alkatrészek.


Táp... Nos, ha egy számítógép táp elfüstöl egy kis zárlattól, akkor azt én nem nevezném számítógép tápegységnek. Inkább csak ipari hulladéknak. Csak gyenge hulladék tápok képesek ilyesmire, pl codegány és társai.

2010. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokkal rosszabb noname táp volt, de sajnos nem volt belőle több otthon, így kellemetlenül érintett az eset. Néha a gagyi elvesztése is fájdalmas. :)
2010. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kodegány nevében kikérem magamnak. Annál nincs hulladékabb, talán a vargáné és társa, de ebben sem vagyok biztos:)))
2010. dec. 15. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!