Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ram ez a nanya? Valami...

Milyen ram ez a nanya? Valami olyat olvastam hogy valami olcsó másolat. Igaz ez? és még 1 kérdés (lent)

Figyelt kérdés

Nanya M2Y1GH64TU8HD6B-AC 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)


ebből igaz a ddr2-800 jelöli a mhz-t (a ddr2 vel tisztában vagyok)?akkor a többi mit jelöl?ezek itt (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)


2011. jan. 27. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
azok az időzítések.
2011. jan. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Nanya gyártja a legtöbb memóriachipet... Tulajdonképpen Kína legnagyobb gyárai közé tartozik.
2011. jan. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és ez az időzítés számít nekem valamit?
2011. jan. 28. 10:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, első vagyok.


ha tudsz angolul és jobban érdekel, keress rá hogy ddr timing. túlzottan nem értek hozzá, de nagyjából: minél kisebbbek ezek a számok (pl 4-4-4-12), annál gyorsabb maga a memória modul ( azt jelölik a számok, hogy az adott órajelen a lekéréstől számítva hány Hzen belül küldi az adatot a memória a gépnek ( tehát minél kisebb, annál jobb.). A Mhz-s számok az órajelek, azaz pl egy DDR2-800 as modullal elvileg a gép másodpercenként 800szor kommunikál. A szám minél nagyobb, annál jobb. Persze, mint az előbb írtam, nem minden esetben cserél adatot, az időzítést ki kell várni.


Ha több memória modul van a gépedben és azonosak az időzítések és a frekvencia(órajel), akkor gyorsababnn fogja kezelni a gép a memóriát ( pontosabban a ketőt egyszerre fogja tudni használni ( értsd: egy időpontban tud komunikálni mind2-vel). Ha különbözőek az időzítések persze nem azt jelenti, hogy csak az egyiket tudja használni, hanem azt, hogy egyszerre csak az egyikkel tud komunikálni ( tehát adott esetben 4-5Hzet várnod kell amíg amásikkal is tud).


Ha a frekvencia különböző, akkor a lasabb frekvenciájánfog működni mind2.


Nagyteljesítményű játékoknál kell inkább fontolóra venni, hogy ugyan olyna legyen az időzítés, a méret és az órajel.

Nekem két különböző memória modulom van ( méretben és időzítésben és órajelben is), és bár nincs összehasonlítási alapom ( nem használtam még olyan gépet ahol ugyan olyanok a memóriák), nincs semmi problémám vele. Gondolom gyorsabban töltene be pályákat a gép...


ui.: Nem vagyok nagyon szakértő, legjobb tudásom szerint ezt szűrtem le, abból amit tudtam. Csal láttam hogy nem válaszoltak még, ezért írtam. remélem segítettem :)

2011. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi nyomtam a mancsokat
2011. jan. 28. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!