Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NVidia vagy Ati? Melyik a jobb?

NVidia vagy Ati? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Most szeretnék a gépembe jobb videokarit venni, csak nem tudom melyik márkát válasszam. Úgy halottam, hogy az nVidiának a nagyobb a neve, de ténylegesen az Ati jobb... A modellekbe nem szeretnék belemenni. Az alaplapomon egyébként van egy integrált nVidia. Lehet ebből ütközés, Ati kártyával?
2011. febr. 26. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mind a 2 nagy cég, mind a 2 híres. Szerintem nincs olyan, jogy melyik a jobb, de ha már mondanom kell akkor ati. Nem lesz ütközés.
2011. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Captain Frájer ***** válasza:

Általános összehasonlítás, ami persze nem a két gyártó teljes terméklistájára igaz. Általánosan úgy tudjuk összehasonlítani, hogy az AMD(ATI, már nincs, felvásárolta az AMD) karik pár wattal kevesebbet fogyasztanak, mint az nVidiák, de cserébe az nVidiának ott a PhysX támogatás(egyes játékokban szebb, részletesebb fizikát képes produkálni). Az AMD-nek ott az Eyefinity támogatása, ami annyit tesz, hogy egy kártyával akár 3 vagy több monitort is képes kezelni, míg nVidiának cserébe ott a 3D nVision, ami pedig azt jelenti, hogy 3D-s monitorral/tv-vel és nVision szemüveggel lehet sztereoszkópikus 3D-ben játszani(olyasmi, mint, amit az IMAX tud nyújtani).

Egyik sem jobb, vagy rosszabb. Az ár dönt mindenben. MEnnyit szánnál rá? Mond meg a max, nagyonmax árat és, akkor mindkét oldalról ajánlunk majd kártyát.

2011. febr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez olyan hogy kinek a bolognai spagetti, kinek a paprikás krumpli. Mindenki másra esküszik, mást szeret. Én személy szerint az Nvidiát szeretem, kezdetektől fogva olyanom van. Amúgy ha az integráltat letiltod (azt hiszem az Eszközkezelőben lehet), akkor nem fog ütközni az Ati kártyával :D
2011. febr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ati már 5 éve megszűnt, az AMD felvásárolta.

ezt sem tudtad?

2011. febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen az előző kommentereknek igazuk van hogy ez a kérdés valóban személytől függ. Én például Nvidiára esküszöm, mert sokkal több játék van ami támogatja mint az ATI kártyákat, illetve az hogy jobbak az erőforrási mint egy ugyan olyan Ati kártyának. De az ATI sem rossz, hisz a legnagyobb tervezőcégek számítógépei tömve vannak vele mert nagyon jó a 3D megjelenítése. A lényeg már csak az hogy melyik mellett döntesz. Eggyik esetben sem döntesz rosszul, hidd el.
2011. febr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
AMD a jobb (mivel már nincs ATI), azért támogatja több játék az Nvidiát, mert fizetnek, hogy a technológiájukat használják
2011. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bármelyiket választhatod nem lesz rossz, legfeljebb néhány tipus nem jó.
2011. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Osynho ***** válasza:

"jobbak az erőforrási mint egy ugyan olyan Ati kártyának"

Ezt kifejtenéd? :D

2011. febr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Arra, hogy ugyan olyan áron az NVidia videókártyák teljesítménye nagyobb és szoftveresen sokkal jobban fejleszthetőbbek mint az ATI videókártyák.
2011. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Osynho ***** válasza:
Ez egy orbitális hülyeség! XD
2011. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!