Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond az 5.1-es...

Mi lehet a gond az 5.1-es hangfalammal?

Figyelt kérdés
Van egy Genius 5.1-es hangfal szettem. Amikor Windows-ban tesztelem, akkor a bal hátsó hangszórója pár napja épp hogy csak hallhatóan szól a többihez képest. A balansz nincs elállítva, viszont nem tudom, hogy mit tehetnék, hogy normálisan szóljon. Ha a halk hangfal helyére bekötök egy másikat, akkor az is halkan szól, tehát nem konkrétan a hangfalnak van hibája. Van erre valami megoldás vagy marad a szerelő?
2011. márc. 22. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Kábel csere?
2011. márc. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a gond ott van, hogy Genius. Nekem még egy Genius termék sem bírta sokáig. Haver is vett egy 2.0-ás Genius hangfalszettet, tök igényesen nézett ki, faborítás, meg minden, erre két hét után elromlott az elektronikája :D
2011. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Geniussal nincs semmi baj. 4 éve vettem a DHT-510-esemet használtan, egyedül a román származású trafó adta meg magát benne időközben, csere után jobb lett, mint újkorában.
2011. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pj0tr ***** válasza:

A windowsos segédprogit használod, vagy fel van telepítve a hangkártya segédprogramja is? Mert a probléma megoldását ott kell keresni. Hiszen mint leírtad akármit dugsz a hátsó kimenetbe ugyanúgy halk, vagyis maga a hangkártya küld "halkabb" jelet.

Ha ott is minden rendben akkor ahogy már előttem is írták meg kellene nézni a kábelt. Azt nem írtad, hogy csak a hangfalat cserélted ki vagy pedig a kábelestől másik hangfalat dugtál be.

2011. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Cserélnél annyit csináltam, hogy a rosszul szóló hangfalat kihúztam a sub ládájából, ahova csatlakoztatva vannak és bekötöttem a helyére a jobb hátsót, amikor is meg az szólt halkan. Sőt olyat is csináltam, hogy a hangkártya rear kimenetére fejhallgatót dugtam, azon keresztül meg jól szólt a bal hátsó hangja is. A Win-es és a saját segédprogi is fel van rakva, de hát régebben is fel volt mindkettő és nem volt gond. Azóta már csináltam azt is, hogy a külön hangkártyát amire kötve van a cucc (Audigy 2 ZS) eltávolítottam a rendszerből teljesen driver-el együtt és helyette engedélyeztem az alaplapit. Viszont azzal is azt csinálja, tehát az sem segített. Kábelcserére már én is gondoltam, csak nem tudom, hogy a sub-ban elhelyezett elektronikában van e a gond, vagy azzal a kábellel, ami a hangkártyát köti össze a szettel.
2011. márc. 22. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!